مدیریت تیم، توانایی فرد یا سازمان برای اداره و هماهنگی گروهی از افراد برای انجام یک کار است. مدیریت بهتر تیم ها شامل کار گروهی، ارتباطات، تنظیم هدف و ارزیابی عملکرد است. علاوه بر این، مدیریت تیم توانایی شناسایی مشکلات و حل اختلافات در یک تیم را دارد. روش های مختلفی و شیوه های راهبردی وجود دارد که مدیر یک تیم می تواند برای افزایش بهره وری پرسنل و ایجاد تیمی موثر به کار گیرد. در محل کار، تیم ها می توانند در اشکال و اندازه های مختلفی قرار بگیرند که همه با هم کار می کنند و به یکدیگر وابسته هستند.

آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار به شما که مدیر هستید خیلی کمک می کند.
همچنین اگر می خواهید یک مدیر موفق و تاثیر گذار باشید، آموزش های مربوط به مذاکره و ارتباط موثر نیز برای شما بسیار مفید خواهد بود.
همچنین کوچینگ هم می تواند در بهبود مهارت های شغلی و فردی شما بسیار موثر باشد.

آن ها ارتباط برقرار می کنند و همه در تلاش هستند تا یک هدف خاص را تحقق بخشند. تیم های مدیریتی نوعی تیم است که وظایفی مانند مدیریت و مشاوره سایر کارمندان و تیم هایی که با آنها همکاری می کنند را انجام می دهد. در حالی که تیم های کاری، موازی و پروژه ای مسئولیت انجام مستقیم یک هدف را بر عهده دارند، تیم های مدیریت وظیفه دارند تا جهت کلی و کمک های لازم را به آن تیم ها ارائه دهند. باید برای مدیریت بهتر تیم ها دقت و تلاش بسیار زیادی کرد.

نیروهای مدیریت بهتر تیم ها

نیروی مدیریت یک تیم موقت است که برای پرداختن به یک مشکل یا یک هدف ایجاد شده است. محیط های شلوغ کاری، می توانند زمان کمی برای مدیران تیم داشته باشند تا بتوانند با اعضای تیم حضور یابند و اطمینان حاصل کنند که آنها احساس خوشبختی، خلاقیت و پیگیری می کنند. اما با این چند نکته ساده و موثر برای مدیریت بهتر تیم ها، یک جایگزین وجود دارد.

نحوه دستیابی به مدیریت بهتر تیم ها

با داشتن کانال های ارتباطی خوب و فرصت های فراوان برای بازخورد، می توانید یک سیستم پشتیبانی قوی و یا یک مدیریت بهتر تیم ها را در اختیار تیم خود قرار دهید. با این کار، مدیران تیم می توانند مسئولیت پذیری، اعتماد و با رویکردی کمتر سلسله مراتبی را توسعه دهند. در اینجا ما چند نکته برای مدیریت بهتر تیم ها به صورت شادتر و موثرتر از طریق برخی از گردش های حمایتی ارائه می کنیم.

  • در مدیریت تیم ها شفاف باشید

در محیط های شفاف کار کنید تا مدیریت بهتر تیم های خود را به صورت شاد و خلاق تر پاسخگو باشید. به نظر می رسد که مدیریت بهتر تیم ها یک ادعای بزرگ است اما محیط های شفاف به ایجاد احساس احترام متقابل بین اعضای تیم و مدیران تیم کمک می کنند. از طریق ارتباطات باز و مداوم، مکان های شفاف و معتبر به کارکنان کمک می کنند تا در موقعیت های خود احساس امنیت کنند. به نوبه خود، اعضای تیم نسبت به ارائه ایده ها و پیشنهادات خود، باعث افزایش خلاقیت می شوند.
این عوامل همه به کمک مدیریت بهتر تیم ها با ایجاد محیطی شفاف قابل دستیابی هستند. برای مدیریت بهتر تیم ها وظیفه هر شخص در هر پروژه به یک تیم خاص اختصاص داده می شود و مسئولیت های همه را روشن می کند. این همچنین اعضای تیم را قادر می سازد نقشی را که در تصویر بزرگتر بازی می کنند درک کنند. با داشتن همه وظایف و مسئولیت های شفاف، مدیران تیم می توانند از رویکرد کمتری استفاده کنند و بدانند که هر وظیفه توسط شخص تعیین شده مشاهده می شود.

  • برای مدیریت بهتر تیم ها ارتباط برقرار کنید

حتما این مورد قبلا به گوشتان رسیده است که اساس تیم، همکاری و تولید ارتباطی خوب است. این عامل به مدیریت بهتر تیم ها کمک فراوانی می کند. هدف، ایجاد محیطی است که مدیریت تیم بتواند بازخورد صادقانه و سازنده ای را ارائه دهد و اعضای تیم با اطمینان از ابراز نگرانی ها و برقراری ارتباط با یکدیگر اطمینان داشته باشند. اگر تیم توزیع شده شما در مناطق مختلفی کار می کند و می خواهید یک قرار ملاقات ثابت برای تماس برقرار کنید، مهم این است زمانی را پیدا کنید که برای همه افراد درگیر کار، زمان مناسبی باشد. دقت و به کار بردن این نکات به مدیریت بهتر تیم ها کمک می کند. برای تیم هایی که دارای اعضایی است که از راه دور کار می کنند، مدیر تیم می تواند برای مدیریت بهتر تیم روشی ایده آل برای اطمینان از رسیدن به موقع ارائه دهد.

  • برای مدیریت بهتر تیم ها بازخورد ارزشمند ارائه دهید

ارائه بازخورد به اعضای تیم، یکی از بهترین راه هایی است که می توانید از آن ها برای پیشرفت حرفه ای و شخصی حمایت کنید. اگر شما بتوانید به آن ها کمک کنید تا بفهمند چگونه می توانند به رشد خود ادامه دهند، شما مدیریت خود را بی عیب و نقص می کنید. بازخورد برای مدیریت بهتر تیم ها می تواند دشوار باشد اما بخش مهمی از مدیریت موثر تیم است.
بیل بث کوپر هنگام جمع بندی توصیه های خود در مورد چگونگی ارائه بازخورد موثر گفته است که اگر مکالمه را دشوار یا پیچیده می دانید، به یاد داشته باشید که هدف شما از ارائه بازخورد کمک به اعضای تیم شما در موفقیت و رشد است و در نتیجه مدیریت بهتر تیم ها است. بنابراین اگرچه گفتگوهای بازخورد می تواند دشوار باشد، به خصوص در سازمان های غیر سلسله مراتبی، ولی برای پیشرفت اعضای تیم و موفقیت گسترده تر تیم شما مهم و ضروری هستند.

  • برای مدیریت بهتر تیم ها همکاری را تشویق کنید

اعضای تیم شما اگر بتوانند به خوبی با یکدیگر کنار بیایند، خوشحال تر خواهند بود و در نتیجه کارایی بیشتری دارند و کار تیمی خود را به بهترین شکل خود پیش می برند. برای این امر باید مدیریت تیم را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. برای مدیریت بهتر برای تیم خود یک تشویق در نظر بگیرید که به عنوان یک جایزه باشد تا به آن ها در حفظ انگیزه کمک کند و نیز عملکرد بهتری داشته باشند. برای رسیدن به این هدف، اعضای تیم خود را به همکاری تشویق کنید. در تیم شما، مهارت های متنوعی وجود خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که همه افراد از پروژه های در حال انجام آگاه هستند و از این مهارت های مختلف استفاده می شود. به این ترتیب، اعضای تیم می توانند در هر کجا که احساس خوشایند کنند ارزش خود را بدانند و به همکاری بپردازند.

  • برای مدیریت بهتر تیم ها ایده های خود را ترسیم کنید

برای استفاده کمتر از خط مشی، سعی کنید از یک نقشه ذهن مشترک استفاده کنید. با چندین کاربر می توانید همزمان به نقشه های ذهن خود دسترسی پیدا کنید، به این معنی که اعضای تیم می توانند ایده های خود را اضافه کنند و بازخورد خود را ارائه دهند یا به ایده های بالا یا پایین رای دهند. این ها می توانند در زمان واقعی انجام شوند، خواه طوفان مغزی در یک جلسه با هم و یا کار کاملا از راه دور باشد. این مدیریت میتواند در روند کار تاثیر بسیار مهمی بگذارد.

  • برای مدیریت بهتر به تیم خود اعتماد کنید تا کار خود را انجام دهد

وقتی از مایکل هالوف، مدیرعامل مایستر لابز سوال کردند، چه توصیه ای برای سایر مدیران تیم خواهد داشت، او گفت که این امر این است که همیشه تشخیص دهید که وظایف را چه زمانی واگذار کنید. شرکت ها کارکنان صالحی را به یک دلیل استخدام می کنند و مدیریت کارآمد تیم نباید به معنای مدیریت خرد باشد.

  • برای مدیریت تیم ها وظایف خود را در حین ماندن در حلقه انجام دهید

گاهی اوقات رها کردن کار و تیم کار دشواری است. به خصوص اگر مدتی در حال کار روی یک پروژه هستید اما به یک تیم نیاز دارید تا آن را به سرانجام ببرید. با Meister Task، از ویژگی Watching استفاده کنید، جایی که می توانید خود را به عنوان تماشاگر اضافه کنید. تبدیل شدن به ناظر به شما این امکان را می دهد که با پیشرفت کار و هرگونه بحث و گفتگو در ارتباط باشید و مدیریت بهتری برای تیم خود رقم بزنید.

  • برای مدیریت بهتر تیم ها یک مرور کلی از پیشرفت تیم و پروژه داشته باشید

در Meister Task، اعضای تیم می توانند یک نمای کلی از پیشرفت تیم و وظایف را از طریق بخش آمار و گزارشها به دست آورند. با بهره گیری از نمودارهایی در زمینه ایجاد و تکمیل وظایف، می توان بهره‌وری تیم را مشاهده کرد و گزارشات را در صورت لزوم به عنوان فایل CSV بارگیری کرد.

  • از فرسودگی تیم جلوگیری کنید

به عنوان یک مدیر تیم، شما در موقعیت عالی هستید که می توانید مرزهای مثبت کار، بازی و آرامش را تعیین کنید. البته این می تواند دشوار باشد. به خصوص در تیم هایی که اعضا انعطاف پذیر کار می کنند و ممکن است ترجیح دهند کار را زودتر یا دیرتر شروع کنند، برای اینکه بتوانند وقت خود را برای انجام کارهای دیگر صرفه جویی کنند. با این حال مدیریت بهتر تیمها برای، تشویق اعضای تیم برای تعیین محدودیت های کاری، خوابیدن مناسب و جلوگیری از فرسودگی، بسیار مهم است.
بنابراین این چند نکته تسلط مدیر را برای مدیریت بهتر تیم ها کارآمد می کند که از طریق برخی از گردش های تولیدی و حمایتی است. با این حال هر سازمان دارای مدیریت متفاوت است، بنابراین باید مدیریت به صورت اختصاصی را در مورد هر سازمان به طور جداگانه مورد مطالعه قرار داد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *