کوچینگ ثروت چیست؟ مشاوره مالی چیست

مشاور مالی سنتی دیگر این روز ها کاربردی ندارد. رکورد بزرگی در سال 2007 نشان می دهد که آمریکایی ها با استفاده از مشاوران مالی به نتیجه مطلوبی نرسیده اند. یکی از دلایل عمده این عدم موفقیت این است که مشاور مالی سنتی به جای تمرکز بر دلیل واقعی موفقیت یا عدم موفقیت مالی شرکت ، روی محصولات و خدمات مالی متمرکز شده است. ما در این مقاله قصد داریم فرمول جادویی برای رسیدن به ثروت را به شما معرفی کنیم و آن کوچینگ ثروت است.

مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 

همه ما آن جادو یا فرمول مخفی را می خواهیم که می تواند به ما در دستیابی سریع به ثروت کمک کند. به همین دلیل است که در زمان های مختلف سرمایه گذاری های خاصی در بازار وجود داشته است. در حقیقت امروزه مردم در خرید سهام خاص عجله زیادی می کنند چون فکر می کنند این همان فرمول جادویی است که به دنبال آن هستند.
هیچ گلوله جادویی ، محصول جادویی یا استراتژی جادویی وجود ندارد که بتواند به شما کمک کند بدون رعایت برخی از اصول اساسی موفق شوید. علاوه بر این برای رسیدن به ثروت شما نیاز به کوچینگ ثروت و مشاور مالی خوبی دارید. این دو نقش های کاملا جدایی دارند. بیایید تفاوت های این دو را بررسی کنیم و بدانیم چرا به هر دوی آن ها نیاز داریم .
مشاور مالی با ارائه اوراق بهادار خاص ، مشاوره سرمایه گذاری یا بیمه بر سبد دارایی شما متمرکز است. الگوی تجاری مشاور مالی تمرکز بر مدیریت ثروت موجود با فروش محصولات شما است. آن ها در حقیقت دارایی های شما را کنترل می کنند .
اما کوچینگ ثروت یا مربیگری ثروت بر آموزش ثروتمند شدن ، رشد و فرایند تصمیم گیری متمرکز است. الگوی کسب و کار کوچینگ ثروت در وهله اول کمک به شما در ایجاد ثروت است. شما با یادگیری چگونگی تغییر ذهنیت و مدیریت پول با استفاده از هوش خود و تصمیمات آگاهانه در مورد سرمایه گذاری ، ثروت خود را افزایش می دهید.
کوچینگ ثروت تشویق کننده ، معلم و مربی شماست که به کمک می کند تا روش های جدیدی برای حل مشکلات مالی و شناسایی ذهنیت هایی که شما را عقب نگه داشته است پیدا کنید تا بتوانید به موفقیت برسید.

نفاوت کوچینگ ثروت و مشاوره مالی

کوچینگ ثروت و مشاوره مالی دو ابزار متفاوت هستند که هر یک نقش خود را در مدیریت مالی و به دست آوردن ثروت بازی می کنند.

کوچینگ ثروت بر اساس مهارت های شخصی، اعتماد به نفس و تجربه فرد انجام می شود. در این روش، کوچ به شخص کمک می کند تا با شناسایی ارزش ها، رؤیاها و اهداف شخصی خود، برنامه هایی را برای رسیدن به یک زندگی مالی موفق تر ترسیم کند. کوچینگ ثروت در واقع به شخص کمک می کند تا عملکرد خود را در حوزه مالی بهبود دهد و ثروتمند تر شود.

از طرفی، مشاوره مالی بر اساس دانش تخصصی و تحلیل های مالی انجام می شود. در این روش، مشاور مالی به شخص کمک می کند تا برنامه های مالی مناسب برای دستیابی به اهداف خود را تهیه کند و تحلیل های مالی لازم را انجام دهد. مشاوره مالی در واقع به شخص کمک می کند تا در مدیریت مالی خود عملکرد بهتری داشته باشد.

اگرچه کوچینگ ثروت و مشاوره مالی دو رویکرد متفاوتی هستند، اما هر دو برای دستیابی به هدف ثروت و موفقیت مالی می توانند به یکدیگر کمک کنند. استفاده از هر دو می تواند به شخص کمک کند تا به یک زندگی مالی موفق تر دست یابد

بیایید به سه مسئولیت اصلی کوچینگ ثروت و تفاوت آن با مشاور مالی بپردازیم

  • کوچینگ ثروت بر شخصیت شما تمرکز دارد

مربیگری ثروت به جای این که روس محصولات خاص و یا سبد دارایی موجود شما تمرکز کند ، روی شخصیت شما متمرکز است. خود مردم علت اصلی مشکلات مالی خود هستند. محصولاتی که مشاوران مالی برای آن ها می فروشند ، فقط ابزار است نه راه حل . شما با مراجعه به یک شرکت مالی یا مشاور مالی راه حل مشکلات خود را پیدا نخواهید کرد. همه ما می توانیم ابزار های مالی مشابه را به صورت آنلاین یا از طریق کارگزار مربوطه خریداری کنیم. اما تنها کسانی که هوش مالی دارند موفق می شوند و افرادی که هوش مالی ندارند قطعا شکست خواهند خورد. به همین دلیل کوچینگ ثروت به شما می آموزد که به خودتان نگاه کنید و هوش مالی را یاد بگیرید.

  • یک کوچ ثروت شریک بی طرف شما است

از آنجا که مشاور مالی بر فروش محصول و سرمایه گذاری های شما تمرکز دارد ، باعث ایجاد تضاد های پنهانی در منافع می شود. که عمق و وسعت توصیه های مالی شما را محدود می کند. ان ها تصمیم میگیرند از یک مشاور مالی کمک بگیرند تا درآمد خود را افزایش دهند. مشاور مالی به شدت توصیه می کند که تمام دارایی هایی که در این 7 سال بدست اورده اند را بفروشند و به بازار سهام وارد شوند. این خانم و آقا نیز موافقت می کنند. بنابراین آن ها حدود 400 میلیون تومان نقدینگی خود را در بازار سهام سرمایه گذاری کردند. نتیجه ؟ بعد از سه سال آنها فقط 435 میلیون تومان سرمایه داشتند که عملا هیچ سودی نکرده اند.
چرا این زوج چنین کاری انجام دادند و یا چرا مشاور مالی چنین پیشنهادی به ان ها داد؟ زیرا ذهن آن ها با تفکرات مربوط به سرمایه گذاری قدیمی درگیر بود. نمی شود مشاور مالی را سرزنش کرد. زیرا این فقط یک تجارت است. مشاور مالی که فقط برای فروش محصولات فعالیت می کند ، تنها کاری که انجام می دهد فروش محصولات است.
اگر فکر ثروتمند شدن را در سر دارید اما به اندازه کافی درآمد کسب نمی کنید یا خیلی از درآمد خود را برای مالیات پرداخت می کنید ، چه فکری به ذهنتان می رسد ؟ آیا از کارگزار کمک می خواهید ؟ اما کارگزاری که از طریق پس اندازی مالیاتی یا خرید ملک به سود نرسد به شما نیز پیشنهاد خوبی نمی دهد.

  • کوچ ثروت شما ، معلم شماست

یک کوچ ثروت تحصیلات بی طرفانه ای در اختیار شما قرار می دهد و به شما کمک می کند تا ببینید چگونه محصولات و خدمات بیشتری سود را برای شما به همراه خواهند داشت ؟ کوچ های ثروت در صورت خرید کالای خاص یا اتخاذ استراتژی خاص ، چیزی برای به دست آوردن و از دست دادن ندارند. دنیای مالی بسیار پیچیده است و همین باعث شده تا مردم تصور کنند برای تصمیم گیری های مالی خود به شخص دیگری نیاز دارند.
اما آنچه مردم به ان نیاز دارند ، یک نقشه راه روشن با دستورالعمل های گام به گام به همراه مربی برای کمک به ان ها در غلبه به مشکلات است. مربیگری ثروت به مردم کمک می کند تا درامد بیشتری داشته باشند ، هزینه های را کنترل کنند و هوشمندانه تر سرمایه گذاری کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *