مربیگری ثروت در اصل بررسی رابطه شخصی با پول و ثروت است. همه ما با پول رابطه داریم و از طریق پیام های پولی که در سنین کودکی آموخته ایم، این رابطه ها را درک می کنیم.
منظور از جمله ”ثروت بیش از پول است” چیست؟ اگر بخواهیم به طور ساده آن را بیان کنیم باید این طور گفت که: ارزش زندگی بیشتر از پول است. وقتی به رابطه خود با پول نگاه می کنید، درک این مسئله برای شما راحت تر می شود. مثلا ممکن است خانواده، آزادی، استقلال، معنویت، یکپارچگی، وفاداری، صداقت و زمان را جزو ثروت خود بدانید چرا که ثروت بیش از پول است.
مثال دیگری در این رابطه این است که: ثروت داشتن بیش از پول مربوط به کار است. آیا تاکنون برای شما پیش آمده که بخواهید شغل خود را تغییر دهید اما گاها بخاطر مدرسه ی بچه ها یا حتی وجود رئیس و یا همکار فعلی که خیلی آن را دوست دارید و یا همچنین به بازنشتگی نزدیک بودید و غیره تصمیم گرفتید شغل با درآمد بهتر را کنار بگذارید و به سراغش نروید. این همان مفهوم ثروت بیش از پول است.
مثال سوم مربوط به تأثیر است. ثروت قابل توجهی داشتن موقعیت هایی را در اختیار شما می گذارد که بتوانید شغل ایجاد کنید، کارآفرین جدید را تأمین مالی کنید و یا به سازمان هایی که اهداف آنها با اهداف شما مطابقت دارد اهدا کنید. برخی از این سرمایه گذاری ها ممکن است ثروت بیشتری به وجود آورند، این کار مانند کار هایی است که یک بیزینس کوچینگ انجام می دهد تا شما با موفقیت در کسب و کارتان به ثروت هم برسید، اما شادی به ندرت در پول است.
اگر به دنبال مشاوره ای بی طرفانه با هدف کمک به شما برای رسیدن به اهداف مالی خود هستید، هر چقدر که کوچک یا بزرگ باشد پیشنهاد میکنم حتما به سراغ خدمات مربیگری ثروت و مربی ثروت برود.

مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 

مربی ثروت کیست؟

مربی ثروت تشویق کننده، مربی و معلم شماست که به شما کمک می کند تا روش های جدیدی برای حل مشکلات مالی را شناسایی و کشف کنید و بتوانید با موفقیت پیش بروید.

مربی ثروت چه می کند؟

یک مربی ثروت در موارد زیر (با ذکر مثال) به افراد و خانواده ها کمک می کند.
آموزش خانواده ها: فعالیت هایی که بر میراث خانواده، ارزش ها، ارتباطات، سیستم های خانوادگی، مفاهیم مربوط به مشاغل خانوادگی (توزیع، مالکیت، مباشرت) و تمرکز و رهبری نسل بعدی اثرگذار است ارائه می دهد.
حاکمیت مشاغل خانوادگی: کمک به خانواده ها برای ایجاد فرآیندهای تصمیم گیری، ساختارها و توافق نامه هایی که باعث شفافیت اعضای خانواده، مالکان و نهاد تجاری میشود. ارائه راهنمایی در مورد انجمن های تصمیم گیری، از جمله به عنوان شوراهای خانوادگی یا تابلوهایی که بسترهای لازم برای شنیدن صداها را فراهم می کنند، اطلاعاتی که باید به اشتراک گذاشته شوند و مشکلاتی که باید با استفاده از یک فرآیند رسمی برطرف شوند.
برنامه ریزی موفقیت: کمک به خانواده ها برای ایجاد برنامه ای برای انتقال نقش های کلیدی در یک تجارت خانوادگی از یک شخص به شخص دیگر.
ارتباطات خانوادگی: ایجاد فضای امن برای گفتگوهای دشوار. این نوع مکالمات، طیفی از انتظارات متقابل در مورد زندگی روزمره تا فروش یک تجارت و تعیین نحوه تصمیم گیری پس از فروش را پوشش می دهد.
در حالی که خانواده ها می دانند که باید در مورد این مسائل صحبت کنند، اما آنها نمی دانند چگونه بدون ایجاد ناراحتی یا درگیری درباره مسائلشان صحبت کنند، بنابراین آنها تمایل پیدا میکنندکه اصلا صحبتی انجام نشود، که این موضوع فقط مسائل را بدتر می کند. داشتن یک مربی ثروت، این گفتگو ها را آسان می کند، باعث پشیمانی، نارضایتی و استعفا نمی شود و راهی برای اعتماد بیشتر، درک و امکانهای جدید برای همکاری مشترک به روش های هماهنگ فراهم می کند.

سناریوهای مربوط به پول را در نظر بگیرید و معدود افرادی که می دانند چطور به آن رسیدگی کنند مثلا:

یک شغل بزرگ خانوادگی یک جاذبه شدید اقتصادی بر خانواده دارد. همه چیز در تجارت خانوادگی، از جمله مکالمه های مربوط به شغل در زمان شام صورت می گیرد. با وجود حضور گسترده در مشاغل خانوادگی، بچه ها هنگام صحبت از آینده مشاغل خانوادگی از نقش خود مطمئن نیستند. چرا که با خود فکر میکنند آیا می توانند مسیر شغلی متفاوتی را انتخاب کنند؟ و به دنبال رویاهای خود بروند؟
و یا زمانی که یک خانواده ثروت قابل توجهی را بدست آورده است، و والدین تصمیم گرفتند بیشتر پول خود را به امور خیریه ببخشند. چگونه آنها می توانند این اطلاعات را با فرزندان خود به اشتراک بگذارند بدون اینکه باعث نارضایتی یا آسیب شوند؟ و مثال های دیگری از این قبیل.
داشتن یک مربی ثروت، این گفتگو ها را آسان می کند او راهی برای درک بهتر فراهم می کند. به طور خلاصه، یک مربی ثروت به خانواده ها کمک می کند تا در طی یک دوره زمانی خاص از شرایط پیچیده و غالبا عاطفی مرتبط با آنها، بهترین نتیجه را برای آینده بگیرند.

چرا برای خانواده های ثروتمند سرمایه گذاری این نوع خدمات مهم است؟

شفافیت انتظارات همراه با ارتباطات شفاف و باز، کلید پایداری ثروت است. مطالعات نشان می دهد که 60 درصد از مشکلات ریشه در عدم اعتماد و ارتباط بین اعضای خانواده دارد. 25 درصد دیگر به خاطر عدم موفقیت از وارث تعیین شده می باشد. در بیشتر مواقع، نسل های قدیمی نمی دانند و یا نمی خواهند درباره پول، انتظارات، امیدها، رویاها، نگرانی های نسل بعدی صحبت کنند و نسل بعدی آموخته است که سؤال نکند، حتی اگر سؤالش بدون جواب بماند.
پس در همچین مواقعی یک خانواده نیاز به یک مربی ثروت دارد. تا مشکلات خانواده را بدون ناراحتی حل کند. همچنین سؤالاتی که برای نسل جدید پیش می آید را پاسخ دهد.

مشاوره چیست و خانواده ها چه انتظاراتی از مربی ثروت دارند؟

هنگامی که یک خانواده تصمیم به استفاده از خدمات مربیگری ثروت می گیرد، یک پایه شروع می شود، که یا از طریق نظر سنجی و یا مصاحبه و یا هر دو انجام می شود. ما در پی کشف این هستیم که خانواده چه چیزی را می خواهد و برای حفظ و دستیابی به آن  چه نیازهایی دارد. ما می خواهیم به خانواده ها کمک کنیم تا آنچه را که انجام می دهند، حفظ کند، به اهداف مورد نظر خود برسد و به مواردی که به روش های سالم و سازنده کار می کند، بپردازیم.
گاهی کار نکردن می تواند یک راه حل ساده باشد، یعنی به اشتراک گذاشتن اطلاعت تا تغییر جریان اطلاعات. موارد دیگری می تواند چالش برانگیز باشد، یعنی انتقال قدرت تصمیم گیری از خالق ثروت به هر کس دیگری.
برای مدیریت مشاغل خانوادگی، ما باید به خانواده ها کمک کنیم تا فرایند ها، ساختارها و توافق هایی را ایجاد کنند. وقتی یک پایه را شروع کردیم، به خانواده کمک می کنیم اهداف و اولویت های آنها را مشخص کنند و بعد به کار خود برسیم. اغلب این کارها از طریق ترکیبی از جلسات خانوادگی، عقب نشینی ها، جلسات هیئت مدیره و مربیگری فردی انجام می شود.
کار خانواده وقتی مؤثر است که خانواده ها زمان، انرژی و منابع خود را به روند کار متهد سازنند. ما راهنمای مورد اعتماد خانواده ها هستیم اما برای موفقیت خانواده ها باید شرکت کننده فعال باشیم.
خدمات مربیگری ثروت مناسب مراجعه کنندگانی است که می خواهند با یک مشاور رابطه طولانی مدت برقرار کنند. آنها را در طی سال های مهم ساخت ثروت راهنمایی کند و به سمت تغییرات اجتناب ناپذیری که در زندگی رخ میدهد هدایت کند.

آنچه مردم درباره مربی ثروت می گویند:

آنا مارتینیلو می گویید: من خدمات مربی ثروت را برای هرکسی که می خواهد در مورد برنامه ریزی بلند مدت ثروت جدی بگیرد، بسیار توصیه میکنم. اهداف مالی بلند مدت غالبا ممکن است انتزاعی (ذهنی) به نظر برسند، و تلاش برای دستیابی به آن فراموش شود. خیلی مهم است که شما شخصی مطمئن را کنار خود داشته باشید، و هر زمان که بخواهید با او تماس بگیرید تا به شما در تصمیم گیری درست همراه با دلایل مناسب کمک کند و چه کسی مناسب تر از یک مربی ثروت است.
کریستین برنر می گویید: سرویس خدمات مربیات ثروت به من این امکان را داده است که بتوانم امور مالی خود را کنترل کنم و به اهدافم برسم. آن هم با روشی ساده تر و آسان تر از آنچه انتظار داشته باشم. من حتی در دستان توانمند تیم مربیگری ثروت احساس راحتی می کردم.

پایان

مربی ثروت به خانواده ها در بهبود مهارت های ارتباطی، ایجاد یک بینش و رسالت برای خانواده و ثروت آن، ایجاد استراتژی های تصمیم گیری در مورد مشاغل رسمی خانوادگی و ایجاد تعارض به عنوان فرصت کمک می کند.
افراد و خانواده هایی که از مربی ثروت استفاده می کنند می توانند در طیف وسیعی از مباحث و موضوعات به جای گفتگو های دشوار، سود فراوانی کسب کنند. در مورد سیستم ها خانوادگی اطلاعات کسب کرده و استراتژی های حاکمیتی را ابداع کنند. این یک فرآیند نتیجه محور است، تلاش می شود با تمرکز بر آینده، به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برسیم و منابع مالی با هماهنگی خانواده را متعادل کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *