قانون جذب حاکی است که شما می توانید از طریق افکار و اعمال خود چیزهای مثبت یا منفی را به زندگی خود جذب کنید. این تئوری تاکید می کند که همه چیز از انرژی ساخته شده است ، بنابراین نوع انرژی ای که شما می گذارید به شما باز خواهد گشت. اگر آماده استفاده از قانون جذب هستید تا به جهان بگویید که چه می خواهید ، با ایجاد یک ذهنیت مثبت شروع کنید. سپس نسبت به اهداف خود اقدام کرده و با نگرش خوب با مشکلات خود کنار بیایید. من در این پست می خواهم نحوه استفاده از قانون جذب را به طور کامل به شما آموزش دهم.
 
مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 
 

1- نحوه استفاده از قانون جذب | ایجاد یک ذهنیت مثبت

روی آنچه می خواهید در زندگی تان متمرکز شوید ، نه بر آنچه کمبود دارید. در این مرحله از پست نحوه استفاده از قانون جذب به شما روش مثبت اندیشی را آموزش می دهم . به اتومبیل قدیمی و خراب فکر نکنید. درعوض ، خود را در حال رانندگی یک ماشین جدید تصور کنید. این امر یعنی به جای این که بیشتر بر آنچه که می خواهید از بین ببرید تمرکز کنید ، تمرکز خود را بر روی آنچه می خواهید وارد زندگی خود کنید ، قرار می دهد. این کار پیامی را به جهان می فرستد که انتظار دارید اتفاقات خوبی رخ دهد!
ایده این کار این است که آنچه شما در مورد آن فکر می کنید همان چیزی است که شما در زندگی خود می خواهید. بنابراین اگر همیشه فکر می کنید “ای کاش ماشینی داشتم که هیچ وقت خراب نشود” شما هنوز هم روی اتومبیل قدیمی خود تمرکز دارید. نه خودروی جدیدی که می خواهید داشته باشید.
 
خواسته های خود را با استفاده از اصطلاحات مثبت علامت بزنید. بهتر است به جای این که در جلمات خود از کلمات منفی مانند “نه ” ، “نمی خوام ” و غیره استفاده کنید ، تاکید خود را روی جملات مثبت بگذارید. برای مثال وقتی می گویید “من نمی خواهم شغل خود را از دست بدهم ” در اصل دارید شکست را به کائنات ارسال می کنید ، در حالی که وقتی می گویید ” من می خواهم برنده شود ” ، کلمه برد و پیروزی را ارسال می کنید.
نکته: قانون جذب نشان می دهد که جهان بر کلماتی که شما استفاده می کنید حرکت می کند .
 
نحوه استفاده از قانون جذب : رویاهای خود را به حقیقت بدل کنید. چشمان خود را ببندید و زندگی خود را آن طور که دوست دارید تصور کنید. تصور کنید که کارهای رؤیایی خود را انجام داده ، استعدادهای خود را نشان داده و یا به ماشین جدید خود سوار شوید. این کار را هر روز انجام دهید تا اهداف خود را محکم کنید و آنها را یک قدم به واقعیت نزدیک کنید.
همیشه تصور کنید که خودتان موفق هستید. به عنوان مثال ، خود را تصور کنید که در محل کار پیشرفت می کنید و فقط به فعالیت های روزانه خود نمی پردازید. شما نمی خواهید فقط شغل را بدست آورید. شما می خواهید در  آن سرآمد باشید.
 
برای آنچه دارید قدردان باشید. قدردانی از چیزهای خوب در زندگی شما به شما کمک می کند احساس بهتری نسبت به زندگی خود داشته باشید ، که از طرز فکر مثبت شما پشتیبانی می کند. مواردی را که با قدردانی از آنها سپاسگزار هستید ، لیست کنید یا آنها را در یک ژورنال سپاسگزاری بنویسید. علاوه بر این ، از مردم بخاطر چیزهای خوبی که به زندگی شما اضافه می کنند تشکر کنید .  به عنوان مثال ، قبل از بیرون آمدن از رختخواب ، 3 چیز برای هر روز سپاسگزار باشید. این به شما کمک می کند تا روز خود را با روحیه خوبی شروع کنید.
 
حداقل 5 دقیقه در روز مراقبه کنید تا سطح استرس خود را کاهش دهید. استرس یک قسمت عادی از زندگی است ، اما بیش از حد می تواند بسیار زیاد باشد. استرس های روزانه خود را با یک مدیتیشن کوتاه تسکین دهید که هم ذهن و هم بدن شما را آرام کند. برای یک مراقبه ساده ، در یک موقعیت راحت بنشینید ، سپس چشمان خود را ببندید. روی تنفس خود تمرکز کنید و بگذارید افکار شما بیایند و بروند.
 
نگرانی های خود را با افکار مربوط به نحوه درست کار کردن جایگزین کنید. نگرانی می تواند باعث شود تا آنچه را که می خواهید از آن اجتناب کنید ، آشکار سازید . هنگامی که نگرانی ها اتفاق می افتند ، آنها را با طرح این سوال که احتمال وقوع آنها چقدر است ، به چالش بکشید. سپس در مورد آنچه در گذشته اتفاق افتاده است فکر کنید وقتی نگران هستید. در مرحله بعد ، فکر کنید که اگر واقعاً افکار نگران کننده شما اتفاق افتاده باشد ، بدترین سناریو چه بد خواهد بود. شما به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که در دراز مدت این نگرانی ها اینقدر مهم نیستند .
برای مثال ، بیایید بگوییم نگران هستید که در حین ارائه خجالت بکشید. چقدر احتمال دارد این اتفاق بیفتد؟ قبلاً اتفاق افتاده است؟ اگر اشتباه کردید ، آیا واقعاً مهم است؟ آیا هنوز یک سال بعد به آن فکر می کنید؟ شما احتمالاً متوجه خواهید شد که نگرانی شما واقعاً چیز بزرگی نیست.
همچنین به فکر کردن درباره زندگی شما در 5 یا 10 سال کمک می کند. آیا چیزی که نگران آن هستید حتی در آن زمان وجود دارد؟ احتمالا نه. به عنوان مثال ، ممکن است شما از عدم موفقیت در یک تست نگران باشید ، اما احتمالاً شما حتی 5 سال بعد هم این آزمون را به خاطر نخواهید آورد.
 
به خودتان فرصت دهید تا یاد بگیرید که چگونه مثبت بمانید زیرا این کار سخت است. در ابتدا ، مثبت نگه داشتن افکار برای شما دشوار خواهد بود. طبیعی است که افکار منفی به شما بازگردند. با این حال ، می توانید با رویارویی عمدی با افکار منفی ، روی خودتان تمرکز کنید. آنها را تصدیق کنید ، آنها را کنار بگذارید ، و سپس آنها را با چیز مثبت جایگزین کنید. با تمرین ، می توانید با گذشت زمان مثبت اندیش تر شوید.
به عنوان مثال ، ممکن است با خود فکر کنید ، “من خیلی سخت کار می کنم ، اما به نظر نمی رسد به جایی برسم.” برای لحظه ای این افکار خود را متوقف کنید و به این فکر کنید که چرا این فکر را می کنید. سپس موارد مثبت را که هنگام کار بر روی این هدف تجربه کرده اید ، مانند یادگیری چیزهای جدید یا داشتن تجربیات جدید ، ذکر کنید. سرانجام ، انتخاب کنید که چیز مثبتی در اوضاع ببینید. ممکن است به خودتان بگویید ، “من به مرور زمان بهتر می شوم و به پیشرفتم افتخار می کنم.”
 
 

2- نحوه استفاده از قانون جذب | اقدام کنید

نحوه استفاده از قانون جذب | اقدام کنید
تابلویی را برای زندگی مورد نظر خود ایجاد کنید کلمات و تصاویر را از یک مجله ببرید، تصاویر را چاپ کنید یا از عکس ها استفاده کنید تا یک کولاژ از آنچه می خواهید به آن برسید داشته باشید. کولاژ خود را در جایی آویزان کنید که هر روز بتوانید آن را ببینید. سپس ، برای الهام بخشیدن به هدف خود به چشم انداز خود نگاه کنید.  به عنوان مثال ، ممکن است عکس هایی از خانه ای را که دوست دارید ، ماشین مورد نظر ، عنوان شغلی که می خواهید ، و یک زن و شوهر عاشق درج کنید. به یاد داشته باشید ، این تابلو جادویی نیست. برای به دست آوردن آنچه می خواهید ، برای دستیابی به آن باید کاری انجام دهید.
 
هر روز یک کار کوچک انجام دهید تا به هدف خود نزدیک شوید. با تعیین هدف شروع کنید تا 15 دقیقه در روز را در پیگیری هدف خود بگذرانید. سپس ، بقیه کار های خودرا انجام دهید. برای پیگیری پیشرفت خود ، لیستی از گام های کوچکی را که باید در جهت رسیدن به هدف خود بردارید تهیه کنید ، سپس هنگام انجام کار آنها را بررسی کنید. این اقدامات کوچک به شما در تولید نتایج بزرگ کمک خواهد کرد!
نکته: سعی کنید هر روز بر روی هدف خود کار کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است هر روز 15 دقیقه زودتر از خواب بلند شوید تا بر روی هدف خود کار کنید. به همین ترتیب ، شما می توانید نیمی از ساعت ناهار خود را هر روز برای پیگیری هدف خود صرف کنید.
 
برای کار هایی که در اهداف خود قرار داده اید ، پاسخگو باشید . انتظارات خود را تعیین کنید و وقتی که آنها را برآورده نمی کنید بررسی کنید . بررسی کنید که چرا کار را به درستی انجام نداده اید؟ اگر لازم است تغییراتی انجام شود، آنها را انجام دهید. به همین ترتیب ، خود را به خاطر سخت کوشی که در اهداف خود داشته اید ، پاداش دهید.
به عنوان مثال شما تصمیم گرفته اید که هر روز یک ساعت کار برای رسیدن به هدف خود انجام دهید ، اما فقط در روز اول این تصمیم را دنبال کرده اید. بپذیرید که کار را انجام نداده اید ، مشکل را بررسی کنید. شاید یک ساعت زمان زیادی باشد و به همین خاطر کار را انجام نداده اید ، این زمان را به 15 دقیقه کاهش دهید تا ببنید هدف را دنبال می کنید یا خیر.
 
چیزهایی را که می خواهید و دیگران می توانند به شما کمک کنند از دیگران بخواهید. این تنها راهی است که می توانند از آنها انتظار داشته باشید. هیچ کس نمی تواند ذهن شما را بخواند ، بنابراین شما باید به مردم بگویید که چه فکر می کنید. مستقیم و صادق باشید در مورد آنچه شما می خواهید و ممکن است مردم آن را به ما بدهند ، به آنها بگویید. برای مثال شما می خواهید که با دوست خود بیرون بروید. به جای این که بگویید کاش اخر هفته برنامه داشتیم بگویید “سلام ، دوست داری اخر هفته با هم فیلم ببینم”.
 
 
 
برای ایجاد انگیزه در خود ، از گفتگوی مثبت استفاده کنید. طبیعی است که درباره خودتان افکار منفی داشته باشید ، اما این می تواند شما را عقب نگه دارد. وقتی در مورد خود منفی فکر می کنید ، آن فکر را زیر سوال ببرید و آن را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. علاوه بر این ، جملات مثبت مورد علاقه خود را در طول روز به خودتان تکرار کنید تا به واقعیت تبدیل شوند .
قبل از این که به ادامه مطلب نحوه استفاده از قانون جذب بپردازیم بهتر است چند مطالب مفیدی که در زیر معرفی می کنم را نیز مطالعه کنید .
 
بازار کار و آینده شغلی مدیریت کسب و کار
۹ تفاوت میان کارمند و کارآفرین
چهار روش برای انضباط فردی از نگاه برایان تریسی
 
 
 

3-نحوه استفاده از قانون جذب |پاسخ به رفع مشکلات

نحوه استفاده از قانون جذب |پاسخ به رفع مشکلات
بپذیرید که تصادفات ، بیماری ها و حوادثی فرا تر از کنترل شما هستند. هر کس در یک زمان  سختی هایی را تجربه می کند. این ممکن است شامل از دست دادن شغل ، کنار آمدن با یک مسئله پزشکی یا آسیب دیدگی باشد. وقتی این اتفاقات می افتد خود را سرزنش نکنید زیرا برای همه اتفاق می افتد. به عنوان مثال شما در هنگام رانندگی با اتومبیل خود تصادف کرده اید ، این یک تصادف است ، شما تقصیری ندارید ، خود را سرزنش نکنید.
 
 
به جای فرار ، تفکر خود را در مقابل مشکلات تغییر دهید . شما نمی توانید همه اتفاقات بد را متوقف کنید ، زیرا این امکان پذیر نیست. با این وجود می توانید واکنش بهتری نسبت به آنها نشان دهید. به جای ناراحتی ، سختی ها را به عنوان بخشی از زندگی بپذیرید. سپس به افرادی که به شما اهمیت می دهند دسترسی پیدا کنید تا از شما پشتیبانی کنند.
به عنوان مثال ، شما شغلی را که واقعاً می خواستید از دست داده اید. به جای پرداختن به ضرر ، بپذیرید که این اتفاق برای هر کسی ممکن است بیوفتد. سپس ، به این فکر کنید که چگونه می توانید از این تجربه برای دفعات بعد بهتر استفاده کنید.
 
وقتی اماده شدید ، به دنبال درس گرفتن از موانع و مشکلات باشید . این کار به شما کمک می کند چیزهای خوبی را که سختی ها در زندگی شما به وجود آورده اند ، ببینید. وقتی آماده شدید ، درباره آنچه اتفاق افتاده است تأمل کنید تا ببینید چگونه به عنوان یک فرد رشد کردید. به همین ترتیب ، در نظر بگیرید که چگونه تجربه شما می تواند شما را در کمک به دیگران یاری دهد.  خودتان را تحت فشار قرار ندهید تا قبل از آمادگی ، درس را فرا بگیرید.
 
برای تقویت اعتماد به نفس در هنگام شکست، خود را کنترل کنید . مواجهه با یک مانع می تواند اعتماد به نفس شما را تکان دهد و طرز فکر مثبت شما را بشکند ، اما کنترل مجدد قدرت به شما قدرت می بخشد. با ذکر کارهایی که می توانید انجام دهید ، حرکت کنید. سپس ، یک کار کوچک انجام دهید تا به شما در جهت صحیح حرکت کمک کند.
به عنوان مثال ، شما شغل خود را از دست داده اید. به جای اینکه روی آن کار کنید ، رزومه خود را به روز کنید و از لیست کارها استفاده کنید. در حالی که متقاضی مشاغل جدید هستید ، یک کلاس آنلاین رایگان برای افزایش مهارت های شغلی خود انتخاب کنید.
نکته: اگر به کمک نیاز دارید ، درخواست آن را کنید. گرفتن حمایت از دیگران می تواند بخشی از کنترل باشد.
 
 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *