این که شا چه کسی هستید ، یک کارآفرین، مدیر ، مدیر اجرایی ، کارمند یا یک شخص ساده که به دنیال شغلی تازه می گردد ، هیچ کدام یک از این ها مهم نیست. مهم این است که استخدام یک فردی کخ در زمینه مربی گری کسب و کار تخصص داشته باشد ، برای کمک به پیشرفت شما و موفقیت در کسب و کارتان تا حد زیادی به موفقیت شما کمک می کند.

مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 

اصطلاح مربی گری کسب و کار شامل موارد زیر است :

مربی گری اجرایی (برای سالمندان )
مربی گری مشاغل نوپا (برای کارآفرینان)
مربی گری مدیریت (برای مدیران تیم)
مربی گری کارکنان ( باری کارمندان بالقوه )
مربی گری کسب و کار با استفاده از بی طرفی ، ساختار و تخصص هایی که کسب کرده است به شما کمک می کند تا نقاط قوت خد را کشف کنید و بر نقاط ضعف خود پیروز شوید. همچنین یک بیزینس کوچینگ یا مربی کسب و کار به شما کمک می کند تا تکنیک های جدیدی را یاد بگیرید تا به شما در بهبود کسب و کارتان کمک کند.

تاریخچه مربی گری کسب و کار

بیزینس کوچینک اولین بار در دوره رونق کسب و کار ها در دهه 80 و 90 محبوبیت پیدا کرد. قبل از این که کوچینگ کسب و کار شناخته شود ، مربی گری فقط برای رشته های ورزشی کاربرد داشت تا ورزشکاران بتوانند بدن و ذهن خود را آماده و توانایی های خود را نشان دهند. طولی نکشید که با انتشار کتاب بازاری درونی تنیس ، مدیران کسب و کار ها با مربی گری و تاثیر آن در ورزش آشنا شدند و تلاش کردند تا این حرفه را وارد کسب و کار و تجارت کنند.
مفهوم مربی گری ، هدایت یک شخص از جایی که است ، به مکان یا موقعیتی که می خواهد باشد است. مربی گری کسب و کار پیزی است که تا وقتی تمدن وجود داشته باشد، وجود خواهد داشت. استفاده از بیزینس کوچ در هر کسب و کار و هر زمینه ای از زندگی باعث شکوفایی می شود.

اما مربی گری کسب و کار چطور می تواند به شما کمک کند ؟

مربی گری کسب و کار چطور می تواند به شما کمک کند ؟
یک مربی کسب و کار می تواند با ارائه چشم اندار بیرونی ، عینی و سازنده از وضعیت شما به شما کمک کند. با توجه به این که تجارت موضع بسیار گسترده ای است بیزینس کوچ هایی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز تخصص های مختلفی دارند تا بتوانند به نحوه بهتری به کسب و کار ها کمک کنند.
برای مثال یک مربی کسب و کار ممکن است در زمینه سخنوری و فنون صحبت کردن نخصص داشته باشد و یک بیزینس کوچ دیگر ممکن است در استراتژی های موفقیت و مدیریت تخصص بیشتری داشته باشد. قبل از این که یک بیزینس کوچینگ استخدام کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که او تجربه کافی در مورد موضوع کسب و کار شما را دارد یا خیر ؟
در زیر چند دلیل از دلایل اهمیت مربی گری کسب و کار را بیان می کنم :

1- شما می خواهید سخنران خوبی باشید

آیا شما از ترس از صحنه کف دستانتان عرق می کند ، صدایتان در گلو حبس می شود و یا دستانتان می لرزد ؟ آیا شما در هنگام سخنرانی از این موارد رنج می برید ؟ اما دوست دارید یک سخنرانی عالی ، الهام بخش و خوب ارائه کنید ؟ یک بیزینس کوچ یا مربی کسب و کار می توانند با توجه به تخصص و دانشی که دارد تکنیک های مورد نیاز برای سنخرانی را به شما آموزش دهد و به شما کمک کند تا به یک سخنران عالی و تاثیر گذار تبدیل شوید.

2- شما می خواهید مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشید

مهارت های ارتباطی در تجارت بسیار مهم است . چگونه می توان در معاملات تجاری مذاکره کرد ، با همکاران خود دوست بود و مشتریان را تحت تاثیر قرار داد ؟ اگر شما نمی توانید به درسی ارتباط برقرار کنید ، هیچ یک از این کار ها را نمی توانید انجام دهید. به هیج وجه ما مادر ذاتی تمام مهارت های ارتباطی را نداریم و باید برای بدست آوردن این مهارت ها آموزش دید . کمرویی ، بی حوصلگی ، اعتماد به نفس پایین و احساس کم تحرکی می تواند افراد را از فعالیت های تجاری بازدارد . حتی اگر خیلی باهوش و مغرور باشید . برای آموختن مهارت های ارتباطی نیاز به مربی گری کسب و کار خواهید داشت.

3- شما می خواهید یک تجارت جدید شروع کنید

مربی گری کسب و کار شما می خواهید یک تجارت جدید شروع کنید ؟

مربیان مشاغل نو پا برای کارآفرینانی که به دنبال شروع یک شغل جدید هستند ، پشتیبانی ، راهنمایی و تخصصی که به آن نیاز دارند را رائه می دهند. راه اندازی یک کسب و کار جدید ریسک بالایی دارد. کارآفرینان تقریبا در سال های اول با شکست رو به رو می شوند. اما اگر یک مربی کسب و کار در کنار خود داشته باشند این شکست ها و اشتباهات مهلک را می توان به حداقل رساند. زیرا مربی گری کسب و کار با کسب و کار های دیگری نیز کار کرده است و از همین رو تجربه ی او در این زمینه از یک کار آفرین نوپا بیشتر است.

4- به مدیریت تیم نیاز دارید

مدیریت تیم می تواند کار بسیار دشوار و پیچیده ای باشد. اولا شما باید ادراک بالایی داشته باشد . شما باید بدانید چگونه می توان نقاط قوت افراد تیم را شناسایی کرد و از آن ها استفاده بهتری داشت ؟ چگونه می توان افراد را تشویق کرد تا در کنار یک دیگر کار کنند ؟
در مرحله دوم از مدیریت یک تیم شما باید اعتماد به نفس داشته باشید ، هیچ نگرانی وجود ندارد که شاید افراد تیم شما را دوست نداشته باشند. اگر آگاهانه عمل نکنید و با اعتماد به نفس به نظر نرسید ، بعید است بتوانید اعتماد و احترام افراد تیم را به دست آروید . شما با کمک مربی گری کسب و کار می تواند مهارت های لازم برای داشتن یک رهبری عالی را کسب کنید و کسب و کار خود را به بهترین شکل رهبری کنید.
این موارد فقط بخش کوچکی از کار هایی است که یک مربی کسب و کار برای شما انجام می دهد. اما مهارت ها و تخصص هایی که مربی کسب و کار در اختیار شما قرار می دهد خیلی بیشتر از این موارد است. پس مطمئن باشید هزینه ای که برای استخدام این فرد در نظر گرفته اید ، به شما برخواهد گشت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *