بیزینس کوچینگ/ کوچینگ کسب و کار/ دکتر علی فیروزی

آنچه در این مقاله میخوانید

بیزینس کوچینگ، کوچینگ کسب و کار  و مربیگری کسب و کار عملی برای کمک به مدیر یک شرکت، کارکنان و مجریان سطح بالا است. بیزینس کوچینگ به مدیران کمک می کند تا کیفیت کار خود را بالا ببرند و نتایج بهتری دریافت کنند. با توجه به جنبه های مختلفی که در هر کسب و کار مد نظر است، بیزینس کوچ باید طیف گسترده ای از مهارت های مختلف را یاد بگیرد و دانش کافی را برای کوچینگ یک کسب و کار داشته باشد. تمرکز بیزینس کوچ روی تصمیماتی است که مدیران سطح بالا در سطح سازمانی باید روزانه بگیرند.
بیزینس کوچینگ برای کسب و کار های نوپا، چالش هایی را که صاحبان کسب و کار های نوپا با آن ها مواجه هستند را رفع می کند. کوچینگ کسب و کار در ایجاد راهی برای آزمایش محصول یا خدمات به مشتریان کمک می کند  و به آن ها می آموزد که چگونه تمرکز خود را بر روی فروش بیشتر بگذارند.
بیزینس کوچ همچنین می تواند بر توسعه مهارت ویژه ای که کسب و کار نیاز دارند نیز تمرکز کند. یکی از رایج ترین مهارت هایی که در کوچینگ کسب و کار بسیار بر آن تاکید شده است، مهارت رهبری است که باید هر مدیری ان را بیاموزد. سایر مهارت ها شامل مدیریت سیستم، سخنرانی و توسعه محصول است. بیایید با جزئیات بیشتر ببینیم در کوچینگ کسب و کار چه کارهای دیگری انجام می شود.
 

بیزینس کوچینگ چه می کند ؟

بیزینس کوچینگ چه می کند ؟
 
بیزینس کوچینگ ها کار های مختلفی را برای مشتریان خود انجام می دهند. کاری که یک بیزینس کوچ برای شما انجام می دهد کاملاً به نیازهای منحصر به فرد شما بستگی دارد. اولین کاری که یک مربی کسب و کار انجام می دهد این است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه شما به عنوان شخص و صاحب کسب و کار چه چیز هایی می خواهید کسب کنید، از شما سوال می کند. پاسخ هایی که شما می دهید روند بعدی عملکرد آنها را تعیین می کند. در زیر مواردی وجود دارد که یک مربیگزی کسب و کار  می تواند از آن ها کمک بگیرد.
 

بیزینس کوچینگ به شما کمک می کند تا چشم انداز واضح تری داشته باشید

برخی از افراد که مایل به راه اندازی یک تجارت هستند فقط یک حس مبهم دارند که مایل به داشتن یک تجارت هستند. آنها چشم انداز روشنی از موفقیت ندارند و همچنین واقعیت کارآفرینی را درک نمی کنند.
یک مربی خوب تجاری برای مشتریان خود از جلو توضیح می دهد که چقدر برای ساختن یک تجارت سودآور تلاش کنند. آنها توضیح می دهند که چگونه در آغاز، باید برای افزایش پول خود ساعات بیشتری کار کنند. هنگامی که مشتری این واقعیت را فهمید، می توانند دید خود را به طور واضح تعریف کنند و بدانند دقیقاً چقدر تلاش برای تحقق آن باید صرف کنند.
 

بیزینس کوچینگ سلامت فعلی کسب و کار شما را تجریه و تحلیل می کند

وقتی صاحبان کسب و کار رکود فروش را تجربه می کنند، غالباً نمی دانند که چرا این اتفاق می افتد. یک مربیگری کسب و کار به صاحبان مشاغل کمک می کند تا سلامت کار خود را بررسی کنند. آنها به هر منطقه نگاه می کنند و نحوه عملکرد هر منطقه را تحلیل می کنند. مشتری و مربی با هم کار می کنند تا شاخص های کلیدی عملکرد را برای ردیابی هر ناحیه تعیین کنند. سپس کوچ یک داشبورد KPI را تنظیم می کند که به مشتری امکان می دهد سلامت کسب و کار  را از یک مکان واحد کنترل کند.
 
 

مربیگری کسب و کار به شما کمک می کند تا یک برنامه مشخص برای دستیابی به اهدافتان داشته باشید

 Business coaching
 
یكی از بزرگترین دلایلی كه صاحبان مشاغل و كارآفرینان از كار می اندازد این است كه آنها برنامه تجاری مستندی ندارند. نداشتن یک برنامه کاری تجاری می تواند تا 50 درصد از درآمد آن ها را کاهش دهد .
بیزینس کوچینگ های خوب می دانند که موفقیت یک طرح به داده های استفاده شده برای ایجاد آن وابسته است. مربی ابتدا سیستمی را برای تجزیه و تحلیل مشاغل به صورت سالانه، سه ماهه و ماهانه طراحی می کند. سپس داده های حاصل از تجزیه و تحلیل تجارت سالانه برای ایجاد یک برنامه تجاری سالانه استفاده می شود. سپس این طرح به نقاط عطف سه ماهه و ماهانه تقسیم می شود تا مسیری مشخص از ابتدا تا انتها ایجاد شود.
 

آنها به شما می آموزند چگونه سیستم های کارآمد بسازید

چه شما یک تجارت کوچک، چه کسب و کار آنلاین، یا یک شرکت بزرگ داشته باشید، موفقیت یک کسب و کار به کارآیی سیستم های آن بستگی دارد. هدف ایجاد شغلی است که وابسته به سیستم باشد نه وابسته به مردم. هر سیستم باید آنقدر خوب باشد که مدیر بتواند 70 درصد از روش های استاندارد را دنبال کند و هنوز هم نتیجه بگیرد.
ساختمان، آزمایش و سیستم های افزایش سرعت برای اوج بهره وری کار دیگری است که یک مربی کسب و کار در آن کمک می کند. اکنون که می دانید یک مربی تجارت چه کاری انجام می دهد، اجازه دهید چند مورد از مزایای یک مربیگری کسب و کار را بررسی کنیم.
 
 

3 مورد از مزایای اصلی بیزینس کوچینگ

3 مورد از مزایای اصلی بیزینس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار)
برخی از مزایای یک بیزینس کوچ در بالا ذکر شده است ، اما در اینجا چند مورد دیگر را باید در نظر بگیرید که آیا هنوز هم به مربی کسب و کار نیاز دارید؟  که آیا یک مربی تجارت می تواند به شما در دستیابی به اهداف شما کمک کند یا خیر. اگز می خواهید در باره مزایای بیزینس کوچینگ اطلاعات بیشتری داشته باشید توصیه می کنم مقاله ی دکار علی فیروزی با عنوان مزایای استفاده از بیزینس کوچینگ در کسب و کار را مطالعه کنید.

1- آن ها سود شما را افزایش می دهند

کسانی که یک مربی کسب و کار را استخدام می کنند، در سال اول تا 50 درصد افزایش سود را مشاهده می کنند. دلیل بزرگی که صاحبان مشاغل از بیزینس کوچینگ خودداری می کنند، هزینه هر جلسه است. آنها جلسات بیزینس کوچینگ را بسیار گران قیمت می دانند، اما اغلب آنها 10 برابر این مقدار در موراد بازاریابی بی فایده که نتیجه ای حاصل نمی کنند، هدر می دهند.
به استخدام یک مربی کسب و کار به عنوان یک سرمایه گذاری در تجارت خود نگاه کنید. اگر در حین استخدام دقت کافی را انجام دهید، ROI مثبت از استخدام یک مربی تجاری، همه تضمین شده است.

2- مربیگری کسب و کار شبکه حرفه ای شما را غنی می کند

مربیگری کسب و کار شبکه حرفه ای شما را غنی می کند-کوچینگ کسب و کار
یک رابطه مربیگیری درست فراتر از معامله تجاری است. کار طولانی مدت با یک بیزینس کوچینگ معمولاً شما را در معرض افرادی قرار می دهد که بسیار موفق تر از افرادی هستند که در حال حاضر با آنها در ارتباط هستید.
یکی از مزایای بیزینس کوچینگ، مهارت های بالقوه ای است که شما با آن ها آشنا می شوید. این به شما کمک می کند تا از تکنیک مدل سازی استفاده کنید که با تماشا و گوش دادن به افراد موفق تر از خودتان است و از آنچه انجام می دهند تقلید کنید.

3- آن ها چشم انداز جدید را به شما نشان می دهند

در بسیاری از موارد، یک صاحب کسب و کار بیش از حد از نظر عاطفی درگیر کار خود است و قضاوت های خود را ابراز می کند. این افراد معمولا احساس خوبی در مورد تصمیم گیری های خود در زمان لازم ندارند.
شاید بزرگترین و در عین حال کم ارزش ترین مزیت یک مربی کسب و کار این باشد که او چشم انداز بیرونی را برای تجارت شما به ارمغان می آورند. او هیچ ارتباط عاطفی با تجارت ندارند و این به مربی تجارت اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل عینی را انجام دهند.
 
منابع مفید : 
دو روش کمک کوچینگ به هر رهبر کسب و کار
تعریف و مفهوم کوچینگ
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا