صاحبان و مدیران مشاغل باید محیط کار خود را پرورش دهند که همه افراد برای مدیریت زمان ارزش قائل باشند. در اینجا چند نکته برای صاحبان کسب و کار ها برای بهبود مدیریت زمان در کسب و کار آورده شده است.

مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 

چرا مدیریت زمان برای رهبر کسب و کار ضروری است ؟

صاحبان مشاغل و مدیران سازمانی به عنوان نمونه ای از همه افراد مشغول در آن کسب و کار شناخته می شوند. ارزش ها و اخلاق کاری که توسط تصمیم گیرندگان یک شرکت نشان داده می شود، تاثیر مستقیمی بر فرهنگ شرکت و بر سودآوری کسب و کار دارد. مدیریت زمان کارایی و اثر بخشی یک تجارت را بهبود می بخشد. صاحبان مشاغل باید به طور مداوم روی توسعه و بهبود مهارت های مدیریت زمان خود تلاش کنند.

مزایای مدیریت زمان در کسب و کار

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مهارت هایی است که همه افراد باید داشته باشند. چه در محیط کار و چه در زندگی شخصی. مدیریت زمان مفهومی است که بسیاری از مشاغل و مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. به ویژه کسب و کار ها اگر از مهارت مدیریت زمان برخوردار نباشند عملکردی ناکارآمد تر دارند و وقت خود را تلف می کنند. با این حال مزایای مدیریت زمان در کسب و کار بسیار زیاد است. مشاغلی که از مدیریت زمان به خوبی استفاده می کنند، محصولات خود را در زمان درست ارائه می دهند و مشتریان بیشتری خواهند داشت.
علاوه بر این کسب و کار هایی که از مدیریت زمان به خوبی بهره می برند، می توانند مسائل و مشکلات خود را با دقت بیشتر و به موقع حل کنند و با دردسر های کمتری رو به رو شوند. اما برای مدیریت زمان چه کار هایی لازم است انجام دهید ؟

برای مدیریت زمان در کسب و کار اولویت بندی کنید

اولویت بندی کار ها در لیست کار ها به شما کمک می کند تا در هدف قرار دادن اهداف روزانه و اهداف کلی خود به خوبی عمل کنید و بر اهداف خود متمرکز شوید به جای این که وقت خود را برای مسائل کوچک و کم اهمیت تلف کنید، از خود بپرسید : مهم ترین کار هایی که تا پایان روز کاری امروز باید انجام شوند، کدام کار ها هستند ؟ هر مورد را با توجه به اهمیت و مهلت تحویل، مرتب کنید و از روی لیست و بر اساس اولویت ها شروع به کار کنید. اگر در طول روز کار غیر منتظره ای پیش آمد، می توانید حس بهتری را تجربه کنید، زیرا مهم ترین کار ها را در ابتدای روز انجام داده اید.

اهداف قابل اندازه گیری را تنظیم کنید

این کار هم برای صاحبان مشاغل و هم برای کارمندان ضروری است. تعیین اهداف، به شما کمک می کند تا موفقیت کار خود را اندازه بگیرید و به طور موثر پیشرفتی را که در جهت رسیدن به آن هدف انجام داده اید، ردیابی کنید. به عنوان مدیر یک شرکت، شما باید از خود بپرسید ” در سال آینده در این تاریخ می خواهم در کجا قرار داشته باشم” ، در ماه آینده چه درآمدی مدنظر دارید؟
پاسخ به سوالات شما باید اهداف شما را قابل اندازه گیری و ملموس کند تا بتوانید با کارمندان خود ارتباط برقرار کنید و هدف های خود را به طور واضح توضیح دهید. مدیریت زمان به این معناست که شما نه تنها در زمان کمتر کارآمدی بیشتری دارید، بلکه بهره وری شما در رسیدن به اهداف شرکت متمرکز شده است.

برای مدیریت زمان در کسب و کار از قبل برنامه ریزی کنید

اگر شما امروز برای فردا برنامه ریزی کنید باعث صرفه جویی در وقت و کاهش استرس غیر ضروری می شوید. هنگامی که اهداف خود را تعیین کردید، می توانید برای رسیدن به آن ها، بر روی یک جدول زمانی برنامه ریزی کنید.
بخش مهمی از برنامه ریزی این است که در مورد آنچه می توانید به دست آورید و با چه سرعتی می توانید از طریق جدول زمانی کار کنید، منطقی تصمیم بگیرید.. در این مورد واقع بین باشید. در زمان های کوتاه اهداف بلند پروازانه نداشته باشید. اگرچه وقت خود یک سرمایه گران بها است، اما همیشه اطمینان داشته باشید که وقت کافی برای تحویل یک محصول یا خدمت با کیفیت بالا را دارید و این مورد را همیشه در اولویت قرار دهید. اهداف غیر منطقی در زمان کوتاه می تواند کارمندان شما را دل سرد کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اهداف را کاملا منطقی تعیین کرده اید و دقیقا آنچه برای تحقق هدف لازم دارید را آماده کرده اید  با تیم خود نیز در ارتباط هستید.

بدانید چه موقع باید برای خود نماینده ای انتخاب کنید

یکی از مهم ترین کار ها در مدیریت زمان این است که شما بدانید به عنوان مدیر یک کسب و کار، وقت شما اغلب بین عملیات روزانه و مسئولیت های بزرگ تقسیم شده است. دانستن زمان مناسب برای واگذاری برخی از وظایف به اعضای تیم، می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود. همچنین فرصتی عالی برای ایجاد انگیزه در کارکنان خود برای افزایش مسئولیت ها و چالش ها ایجاد می کنید.

استفاده از نرم افزار های مدیریت زمان

مدیریت زمان در کسب و کار نیز با استفاده از ابزارها و نرم افزار های مفید، می تواند بسیار کار ساده ای باشد. سیستم های مدیریت زمان، روش هایی ساده برای مدیریت زمان و برنامه های شما و کارمندانتان ارائه می دهند. این سیستم ها به شما امکان می دهند که برنامه های کارمندان خود و همچنین برنامه های شخصی خود را از طریق تلفن همراه و دسک تاپ مدیریت کنید.
استفاده از این نرم افزار ها همچنین به مدیران این امکان را می دهد تا برنامه خود را شفاف تر در اختیار کارمندان قرار دهد و باعث انجام بهتر کار تیمی نیز می شود. با داشتن توانایی مدیریت سریع برنامه ها و تعیین تکالیف، می توانید مطمئن شوید که کارکنان شما می دانند دقیقا از آنها چه انتظاری دارید و می توانید اطمینان حاصل کنید که تمام کارمندان به طور مساوی وظایفی برای انجام دادن دارند.

قبل از خرید تست کنید

پیدا کردن بهترین راه حل برای مدیریت زمان، خود اغلب نیاز به تلاش و بررسی دارد. آنچه برای یک کسب و کار مفید است، ممکن است لزوما برای دیگری کار نکند. من شما را تشویق می کنم که چند تکنیک مختلف را امتحان کنید تا بهترین روش و نرم افزار را پیدا کنید که واقعا به مدیریت زمان در شما کمک کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *