راهنمای کوچینگ کسب و کار اینترنتی برای راه اندازی کسب و کار

آنچه در این مقاله میخوانید

آیا شما جز ان دسته از افراد هستید که کار در خانه را به کار در بیرون ترجیح می دهید ؟ برنامه خود را کنترل کنید . آیا خدمت یا محصولی دارید که افراد در سراسر جهان به آن نیاز داشته باشند ؟ بازاریابی به همین دلیل در حال افزایش است که به شما این امکان را می دهد تا تجارت خود را بدون بیرون رفتن از خانه در سطح جهانی گسترش دهید . من دکتر علیرضا فیروزی کوچ کسب و کار قصد دارم در این پست در مورد یک جلسه رایگان برای کوچینگ کسب و کار اینترنتی برای مخاطبین عزیز ارائه دهم. پس با من همراه باشید.
 
ما در عصر طلایی بازاریابی اینترنتی زندگی میکنیم. با تشکر بسیار از شبکه های اجتماعی همه افراد می توانند جلوی دوربین بروند و در مورد خدمات و محصولات خود برای افراد زیادی صحبت کنند. این روز ها ایده های بزرگ فقط برای شروع کافی هستند. در جلسه کوچینگ کسب و کار اینترنتی من سه گام مورد نیاز برای راه اندازی یک تجارت آنلاین و سودآور را به شما معرفی می کنم.
 
مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 
 

مرحله اول کوچینگ کسب و کار اینترنتی : ایده خود را پیدا کنید

مرحله اول کوچینگ کسب و کار اینترنتی : ایده خود را پیدا کنید
 
 
لبته قبل از اینکه محصول خود را بسازید به یک ایده نیاز دارید. ایده ی شما باید یک مشکل خاص از یک گروه خاص از افراد که با این مشکل رو به رو هستند را حل کند. قبل از این که به مرحله بعدی بروید حتما در این مورد اطمینان حاصل کنید. حال باید قبل از شروع به تولید محصول خود نسخه فروش آن را طراحی کنید. نسخه فروش شما می توانید یک فیلم یا تبلیغ باشد. اما این نسخه باید به قدری جذاب باشد که جمله “من به این محصول علاقه مندم ” را به جمله “من باید این رو بخرم” تبدیل کند.
اما چرا نسخه فروش را قبل از تولید محصول آماده می کنیم ؟ این سوالی است که در جلسات کوچینگ کسب و کار اینترنتی زیاد پرسیده می شود و مطمئنم که برای شما هم سوال پیش امده است. خیلی از کارآفرین ها نسخه ای می سازند که نوید های زیادی به مشتریان می دهد اما هیچ مشکلی را حل نمی کند و افراد به سمت آن جذب نمی شوند. اما وقتی قبل از تولید محصول نسخه فروش آن را ارائه می کنید ، از افراد کمک می گیرید تا در ارتقاء و بهتر شدن محصول به شما کمک کنند.
نسخه شما باید حل مشکل را در چشم انداز خود قرار دهد. چگونگی حل مشکل با محصول خود را توضیح دهید و لیستی از نقاط قوت شامل مزایا و ویژگی های محصول در اختیار کاربران بگذارید. در 500 کلمه اول نسخه فروش طوری صحبت کنید که مخاطبین میخ کوب شوند و به ادامه نسخه گوش فرا دهند.
افراد همیشه در جلسات کوچینگ کسب و کار اینترنتی از من سوال می کنند  که  “اگر نویسنده خوبی نباشیم چه کنیم ؟ ” . شما می توانید فقط چیزی که میخواهید مشتری بداند را ضبط کنید و برای متخصصین تولید محتوا و تبلیغات ارسال کنید. این افراد با قیمت نسبتا ارزان ، نسخه فروش را برای شما آماده می کنند.
 

کاری کنید که مردم به شما اعتماد کنند و عشق بورزند

دومین گام از کوچینگ کسب و کار اینترنتی این است که شما باید اعتماد افراد را جلب کنید. شما باید به مشکلات مخاطبین خود توجه کنید و راهی برای حل این مشکلات پیدا کنید تا مخاطبین و مشتریان شما را دوست بدارند و به شما احترام بگذارند. دلیل موفقیت بازاریابان اینترنتی این است که بار ها اطلاعات و محتوای اموزشی و مفید را به صورت رایگان از طریق وبلاگ ها یا فیلم های آموزشی در اختیار کابران خود قرار می دهند.
چیزی که شما به صورت رایگان به مخاطبین خود هدیه می دهید ، می تواند به راحتی به عنوان یک دوره با قیمت بالا به فروش برسد. اما این بینش کوتاهی است. شما می خواهید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید و به آن ها نشان دهید که برایتان مهم هستند. سرانجام شما با این کار افراد زیادی را به وفادارترین مشتریان خود تبدیل می کنید.
 
منابع مفید : 
دو روش کمک کوچینگ به هر رهبر کسب و کار
نه روش کلیدی برای مدیریت کسب و کار و بهره وری در ایران
۱۲ قدم طلایی برای داشتن کسب و کار بزرگ و موفق

مرحله دوم کوچینگ کسب و کار اینترنتی : محصول خود را تولید کنید

این مرحله ای است که ما در کوچینگ کسب و کار اینترنتی روی آن تاکید بیشتری داریم. شما در این مرحله در حالی که اعتماد مشتریان خود را جلب می کنید ، محصول اولیه خود را تولید می کنید. محصول اولیه باید محصولی باشد که به آسانی به فروش می رسد. محصول شما می تواند یک کتاب الکترونیک ، یک سایت یا یک دوره آموزشی همراه با فیم باشد.
در این مرحله ممکن است شما وسوسه شوید که قیمت بیشتری روی محصول خود بگذارید. به نظر من افزایش قیمت را بگذارید برای پایان کار. من در این قسمت بیشتر روی موضوع محصول شما تمرکز خواهم کرد. به یاد داشته باشید که محصول اولیه ، محصول نهایی نیست. شما در این مرحله فقط می خواهید بازتاب مشتریان خود نسبت به محصول را بدانید. هدف شما باید ارتقاء محصول اولیه باشد.
 
 

مرحله سوم کوچینگ کسب و کار اینترنتی : محصول خود را به یک محصول پرچم دار تبدیل کنید

مرحله سوم کوچینگ کسب و کار اینترنتی : محصول خود را به یک محصول پرچم دار تبدیل کنید
 
وقتی محصول اولیه را در اختیار کاربران گذاشتید ، باید مشتریان را تحریک کنید که نسخه های بعدی محصول را خریداری کنند. اما چه چیزی محصول شما را به یک محصول پرچم دار تبدیل می کند ؟ محصول پرچم دار شما می تواند یک نقطه منحصر به فرد در سیستم شما باشد. می توانید یک مجموعه اموزش در مورد هر آنچه کاربر باید بداند باشد . به یاد داشته باشید که محصول اولیه برای جذب مشتری است و محصول پشتیبان شما محصولی است که برای شما درامد زایی می کند.
برای مثال شما در یک نسخه از محصول خود برخی از قابلیت های ارزشمند و سودمند را در اختیار کاربر قرار می دهید، کاربر وقتی از این امکانات استفاده کند و متوجه شود که این محصول مشکلاتش را حل می کند ، تشنه دریافت قابلیت های بیشتر است. شما در این زمان محصول پرچم دار خود را وارد بازار می کنید. اما در این بخش با یک مشکل رو به رو می شود، چطور مشتریانی که محصول اولیه را خریداری کرده اند ، پیدا کنید تا محصول نهایی را در اختیار ان ها بگذارید ؟
یک راه ساده برای حل این مشکل این است  که هنگامی که مشتریان نسخه اولیه را خریداری می کنند، سیستم به طور خودکار ، ایمیل افراد را دریافت کند. به این ترتیب می توانید وجود نسخه جدید را به ان ها اطلاع دهید. خب این جلسه کوچینگ کسب و کار اینترنتی به پایان رسید. امیدوارم با کمک این جلسه بتوانید ، کسب و کار اینترنتی موفقی راه اندازی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا