افرادی هستند که تبدیل شدن آن ها به مربی زندگی، برایشان شغلی ایده آل است. خیلی از افراد به خاطر توصیه های بد نتوانسته اند به آنچه که می خواهند برسند. وقت آن است که به سراغ یک راهنمای واقعی که قدم به قدم به شما نشان دهد چگونه می توانید یک مربی زندگی خوب شوید بروید. شما با این راهنمایی که ما در اختیارتان قرار می دهیم می توانید به این سؤالتان که چگونه یک مربی زندگی خوب شوم پاسخ دهید.
اگر در مورد تبدیل شدن به یک مربی زندگی جدی هستید این نشان از این است که واقعا از کمک کردن به مردم لذت می برید. تنها هدف من در بیان این مطالب ارائه آموزش بی طرفانه، گام به گام برای هرکسی است که میخواهد یاد بگیرید چگونه مربی زندگی شود. تبدیل شدن به یک مربی زندگی یک تصمیم شغلی است و نباید آن را سبک بگیریم. در اینجا من یک راهنمای ده مرحله ای برای تبدیل شدن به مربی زندگی را برای شما بیان میکنم پس با ما همراه باشید.
 
مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 
 

1 . از نمره استعداد مربیگری خود اطلاع داشته باشید

چگونه می دانید شما مناسب مربیگری زندگی هستید؟ شاید افراد غالبا برای مشاوره به شما مراجعه کرده باشند. شاید شما آرزو داشته باشید که به دیگران کمک کنید تا از موانعی که برای غلبه بر آنها سخت کار کرده اید، عبور کنند. شاید شما هم دوست دارید سبک زندگی آرام و انعطاف پذیر تری داشته باشید. یا شاید شما مثل بسیاری از افراد تمایل به مربی زندگی شدن را به عنوان تمایل به زندگی بیشتر می دانید.
هر چقدر هم که دلایل شما محکم باشد، شروع با ارزیابی توانایی های شما اولین قدم محکم است. دانستن نحوه تبدیل شدن یک به مربی زندگی یک چیز است؛ تبدیل شدن به یک مربی عالی چیز دیگری است. یک راه ساده و مؤثر برای کشف پتانسیل های طبیعی شما، گرفتن مسابقات مهارت های مربیگری در زندگی است. این یک تضمین نیست، اما گرفتن یک نمره معقول در مسابقه یک شاخص بسیار خوب است که می توانید با خیال راحت قدم بعدی را به سمت هدف خود بردارید.
نمره پایین گرفتن لزوما به معنای این نیست که شما برای مربیگری زندگی انتخاب نشده اید. این به این معنی می تواند باشد که شما در زمینه های اصلی در آموزش بیشتر تمرکز کنید.
 

2 . چشم انداز مربیگری منحصر به فرد خود را توسعه دهید

دید مربیگری چیست؟ این یک نمای گسترده و الهام بخش از شما است، از جمله یک دید واضح و روشنی نسبت به افرادی که می خواهید به آنها کمک کنید و این که چگونه می خواهید به آنها کمک کنید. اگر استعداد و توانایی دریانوردی در سفر شما به سمت مربی شدن در زندگی است، پس داشتن بینش واضح ریزگردی است، که شما را درگیر چالش ها و موانع اجتناب ناپذیر می کند. برای این که بتوانید یک دید مربیگری منحصر به فرد ایجاد کنید باید این موارد را انجام دهید.
* علایق و نقاط قوت شخصی را شناسایی کنید چرا که به شما کمک میکند تجارت خود را بسازید.
* انواع خاصی از مشکلات مورد نظر برای کمک به مراجعه کنندگاه در حل مشکلات را توصیف کنید.
* طاقچه مربیگری را تعیین کرده و مشتری ایده آل خود را توصیف کنید.
* آنچه را که یک مراجعه کننده ایده آل برای را شما ایجاد می کند، مشخص کنید.
* مشخص کنید چقدر می خواهید درآمد کسب کنید و چند ساعت دوست دارید کار کنید.
* تعیین کنید که آیا اهداف مالیتان واقع بینانه است یا خیر.
* برای بلوک های احتمالی خود آماده شوید.
برای تبدیل شدن به یک مربی زندگی لازم نیست که یک انسان کامل باشید. شما در هنگام روبرو شدن با مشکلات و مبارزات منحصر به فرد هستید و همیشه یک فرد عادی خواهید بود. درست مثل هر کس دیگری، شما می توانید هر روز کار کنید تا به بهترین نسخه خود تبدیل شوید. آموزش مربی زندگی که شما انتخاب می کنید نباید فقط به شما آموزش دهد که چگونه مربیگری کنید بلکه باید به شما نشان دهد که چگونه باید چالش های خود را برطرف کنید و در کل اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد.
 

3 . به عنوان مربی زندگی، مهارت هایی را باید در تجارت داشته باشید

در سومین مرحله از مراحل تبدیل شدن به یک مربی زندگی شما باید علاوه بر مجموعه مهارت های کوچینگ که در آموزش یاد میگیرید، تعدادی از زمینه ها وجود دارد که در آن شما باید شایسته شوید و این بیشتر به توجه روزانه شما نیاز دارد.
به طور مؤثر تبلیغات و ارتقاء مشاغل مربیگری شما یک کار مهم و مداوم است. شما ممکن است یک مربی معتبر فوق العاده باشید، اما اگر کسی از شما خبر نداشته باشد، تمام این مهارت های فوق العاده مربیگری هدر خواهد رفت.
 

4 . برنامه ریزی انتقال خود به یک حرفه مربیگری زندگی

هر کسی که میخواهد بداند چگونه یک مربی زندگی خوب شود باید درک کند که چگونه برای انتقال به مشاغل، به ویژه انتظاری که از درآمد خود دارد را، بفهمد. به این معنی که انتظارات درآمدی شما میتواند برنامه های شما را ایجاد یا با شکست روبرو کند. اگر آنها را بررسی نکنید، ممکن است قبل از این که شانس موفقیت داشته باشید، شغل مربیگری زندگی شما خیلی خوب تمام شود.
اگر در یادگیری نحوه مربی زندگی شدن جدی هستید، این یک توصیه را مهم دانسته و آن را انجام دهید ”قبل از موفقیت، پول را تمام نکنید”. به این معنی است که تا قبل از اینکه مراجعه کننده ی تان به موفقیت نرسیده پولی دریافت نکنید.
 

 5 . بهترین گواهینامه ها و اعتبارنامه های مربی زندگی را پیدا کنید

شما باید تحقیق کنید تا یک آموزش متناسب با سبک زندگی، فلسفه و کیف پول خود را پیدا کنید. انواع آموزش هایی که شما برای تبدیل شدن به یک مربی زندگی نیاز دارید از طریق حضوری و به صورت آنلاین و همچنین معتبر و غیر معتبر وجود دارد. با هر مرکز آموزشی مصاحبه کنید تا ببینید آیا متناسب با نیازهای شما است یا خیر.
سه سبک آموزش مربی زندگی وجود دارد:
* حضوری (یادگیری سنتی)
* آموزش ترکیبی (آنلاین با کلاس های زنده)
* کاملا آنلاین (مطالعه مستقل با نظارت ناچیز)
از آنجا که سیستم های عامل آنلاین به دلیل راحتی و هزینه شهریه پایین تر، محبوبیت بیشتری پیدا کردند و کاربران گزینه های آموزشی آنلاین را بیشتر می پسندند. یک اشکال مهم در یادگیری خالص آنلاین این است که این برنامه های آموزشی اغلب نظارت کافی و یا بازخورد شخصی ارائه نمی دهند. بدون اینکه یک مربی شخصا بر پیشرفت یک مراجعه کننده آنلاین نظارت داشته باشد، مراجعه کننده نمی تواند واقعا بداند که آیا آنها را یاد می گیردیا نه. این برنامه ها را هرگز فدراسیون بین المللی مربیگری مجاز نمی داند زیرا نظارت و جلسات زنده را ارائه نمی دهند.
 

6 . شغل مربیگری زندگی خود را تنظیم کنید

برای این که بدانم چگونه یک مربی زندگی خوب شوم باید وظایف تنظیم کسب و کار خود را تعیین کنید که این وظایف عبارت اند از:
* ثبت شغل خود
* طراحی و ساخت وب سایت با مطالب لازم
* برنامه تخصصی مربیگری زندگی خود را ایجاد کنید
* ایجاد مقدمه رایگان
* لیست ایمیل خود را تنظیم کنید
* برنامه ریز آنلاین خود و سایر کارهای اداری را تنظیم کنید
* طراحی چاپ کارت ویزیت، بروشور و مواد بازاریابی چاپی
* اخذ بیمه مسولیت
* آمادگی و برخورد با منوانع غیر منتظره
چگونه یک مربی زندگی خوب شوم
 

7 . درک آنچه که واقعا مراجعه کنندگان مربیگری زندگی را جذب می کند

بعد از این که راه های تبدیل شدن به یک مربی زندگی خوب را فهمیدید متوجه خواهید شد که مراجعه کنندگان شما یک چیز میخواهند آن هم راه حل هایی برای رفع مشکلات است. آنها به سراغ شما می آید چون که نتوانستند راه حل های مورد نیازشان را پیدا کنند. اگر مربی زندگی شوید، میتوانید راه حل های مشکلات را تسهیل کنید.
بسیاری از مربیان خود را بیش از حل کننده های مشکل می دانند. در حالی که این واقعیت دارد، مراجعه کنندگان (به ویژه در آغاز) اهمیتی نمی دهند. آنها می توانند از وضعیت دردناکی که در آن می یابند خارج شوند. اگر بتوانید نشان دهید که دردشان را می فهمید و یک راه حل باور پذیر ارائه می دهید، استخدام می شوید به همین سادگی.
به همین دلیل است که بسیاری از مربیان موفق زندگی مرتبا درک خود را از مشکلات نشان می دهند.
 

8 . بسته های مربیگری سفارشی ایجاد کنید

دوست ندارم به پزشک بروم یا یک لوله کش استخدام کنم؛ همه ی ما می دانیم چه موقع نیاز به وقت دندانپزشک داریم یا چه موقع با برق کار تماس بگیریم. اما اکثر مردم نمی دانند چه موقع باید مربیگری زندگی را جستجو کنند. حتی اگر مربیگری در حال انفجار در جریان اصلی باشد، هنوز هم برای یک فرد متوسط تازگی دارد که بداند چه زمان یا چگونه از آن استفاده کنند. تلاش برای فروش خدمات ”مربیگری زندگی” برای درک بیشتر افراد بسیار مبهم و تعریف نشده است و برای الهام بخشیدن به سرمایه گذاری کافی نیست و این می تواتد تأثیر زیادی بر این که چگونه یک مربی زندگی خوب شوم بگذارد.
یک قدم مهم در برنامه فروش و بازاریابی شما ایجاد بسته های مربیگری سفارشی است که برای مشکلات خاصی که مراجعه کنندگان شما یا آنها دست وپنجه نرم می کنند، راه حل ارائه می دهند. با مشخص کردن مشکلات شما دقیقا به آنها پیشنهاد می کنید چه چیزی را خریداری می کنند، شما به جای مربیگری زندگی راه حل می فروشید.
 

9 . از یک سیستم بازاریابی برای ایجاد مراجعه کننده های مناسب استفاده کنید

روش های بی شمار و خلاقانه ای برای بازاریابی کسب وکار مربیگری زندگی جدید شما وجود دارد. شما میتوانید با گزینه های رایگان مانند ارسال مطالب در رسانه های اجتماعی، لیست های تجاری محلی، و دهان به دهان شروع کنید. اگر شما بودجه متوسطی داشته باشید و بتوانید برخی از تبلیغات آنلاین یا مکانی را در مقاله محلی خود تهیه کنید. اما هر چه بودجه شما باشد، باید تجارت خود را به بازار عرضه کنید.
تصمیم گیری در مورد روش تبلیغاتی خاصی که استفاده می کنید بستگی زیادی به بودجه شما و به طاقچه هدف شما نیز خواهد داشت. در صورتی که سن مراجعه کنندگان شما بالای 50 سال باشد، نمی توانید از اینستاگرام استفاده کنید، زیرا بیشتر کاربران اینستاگرام زیر 30 سال سن دارند. در این جا چند گزینه تبلیغ و بازاریابی برای شما آوره ام که شامل: شبکه آنلاین، شبکه حضوری، چاپ و تبلیغات آنلاین است که می توانید از اینها برای بازاریابی خود استفاده کنید. این سیستم بازاریابی تأثیر زیادی در در این که چگونه یک مربی زندگی خوب شوم می گذارد.
 

10 . حضور آنلاین خود را افزایش داده و دسترسی خود را گسترش دهید

باید بگوییم زمانی که بسته های مربیگری سفارشی خود را تنظیم کرده اید، پیام واضحی برای بازار طاقچه خود دارید و در نتیجه تلاش های بازاریابی شما، جریان نسبتا ثابت مراجعه کننده را مشاهده می کنید. شاید شما از گسترش راحتی دنیای خود به دنیای جهانی آنلاین احساس اطمینان دارید. در این صورت، وقت آن است که راه هایی برای مقیاس کردن تمرین مربیگری زندگی خود در نظر بگیرید و در مورد حضور آنلاین خود را جدی بگیرید. زمانی که این ده مرحله را انجام دهید آنگاه می توانید به جواب سؤال چگونه یک مربی زندگی خوب شوم جواب دهید.
 

در آخر

یادگیری نحوه مربی زندگی شدن بیشتر از مهارت های مربیگری اهمیت دارد. این شامل طیف وسیعی از مهارت های تجاری و عملی دیگر است و شما را ملزم به یادگیری و پیروی از یک مدل تجاری می کند که سایر مربیان موفق از آن استفاده می کنند. برای تبدیل شدن به یک مربی زندگی عالی، باید مهارت های لازم را برای کار مؤثر با مراجعه کننده مانند گوش دادن فعال، سؤال قدرتمند و امکان رمز گشایی ارتباطات غیر کلامی را ایجاد کنید. اینها اقدامات اساسی برای نحوه تبدیل شدن به یک مربی زندگی است که توسط دکتر علی فیروزی که یک کوچینگ موفق در ایران است نوشته شده است و امیدوارم بتوانید از این نوشته ها بهره ی بالایی ببرید.
 
 
 
 
 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *