اقتصاد جهانی هر روز پیچیده تر و غیرقابل پیش بینی تر می شود . شرکت ها برای مقابله با این چالش دائما در جستجوی استعدادهای برتر با بهترین کیفیتهای رهبری هستند تا بخشی از سازمان خود باشند. مهارت های رهبری کسب و کار مهارت هایی هستند که هنگام سازماندهی افراد دیگر برای رسیدن به یک هدف مشترک از آنها استفاده می کنید.  وقتی شما در یک موقعیت مدیریت هستید یا یک پروژه را هدایت می کنید، مهارت های رهبری کسب و کار، شما را ملزم می کند که برای انجام یک سری کارها ، اغلب طبق برنامه ، به دیگران انگیزه دهید.  رهبری فقط یک مهارت نیست بلکه ترکیبی از چندین مهارت مختلف است که با هم کار می کنند.
به عنوان یک رهبر  ، شما می خواهید ویژگی های رهبری و دانش فنی خود را ارتقا بخشید تا به درخشش بیش از سایرین در حوزه خود ادامه دهید و دارای یک کسب و کار موفق باشید . شما برای موفق نیازمند یک تیم موفق هستید در این مقاله به شما نشان داده می شود که چه خصوصیات رهبری و مدیریت به شما کمک می کند تا تیمی موفق داشته باشید .

یک رهبر موفق باعث ایجاد احساس امنیت می شود

رهبران بزرگ همیشه مایل به محافظت از مردم خود هستند، حتی اگر این به معنای قربانی کردن منافع خود و راحتی  باشد. آنها می خواهند که مردم در محل کار احساس امنیت کنند. رهبران می خواهند که کارمندان همیشه بدانند که در صورت عدم موفقیت، می توانند دوباره تلاش کنند و این به معنای اخراج آنها نیست . آنها می دانند که می توانند از این شکستها رشد کنند و این منجر به اعتماد به نفس و همکاری بالاتری می شود . هنگامی که یک رهبر برای محافظت و بهبود مردم خود ریسک می کند و قربانی می کند ، آنها می خواهند کوهها را برای او حرکت دهند. چرا؟ زیرا آنها می دانند که او قبلاً همین کار را برای آنها انجام داده است.

رهبر می تواند نظر خود را تغییر دهد

حتی باهوش ترین افراد هم اشتباه می کنند اما آنچه یک رهبر خوب را از یک شخص بزرگ جدا می کند ، توانایی اعتراف در اشتباه بودن و تغییر در مسیر با توجه به اطلاعات جدید است. متأسفانه، بسیاری از رهبران حتی اگر این انتخاب صحیح باشد ، نظر خود را تغییر نمی دهند ، زیرا آنها نمی خواهند ضعیف به نظر برسند . برخی دیگر غرور بیش از حد دارند که بپذیرند که اشتباه کرده اند . آنها ترجیح می دهند رتبه خود را به رخ بکشند و به زیردستان خود یادآوری کنند که مسئول هستند.
یکی از مهارت های رهبری کسب و کار اعتراف به اشتباه کردن و تصمیم درست دوباره گرفتن است که علاوه بر اینکه به کسب و کار شما کمک می کند و از شکست های بعدی جلوگیری می کند باعث جلب اعتماد کارکنان می شود و همچنین می توانید حمایت آن ها را به دست آورید.
اما اعتراف کردن در اشتباه بودن، نیاز به نیروی بسیار بیشتری نسبت به چسبیدن به چیزی دارد که به تیم یا شرکت شما آسیب برساند ، فقط به این دلیل است که شما وقت و تلاش زیادی را برای آن سرمایه گذاری کرده اید .

پیوند تیم اهمیت دارد

یکی از مهارت های رهبری کسب و کار ایجاد پیوند در تیم است . پیوند تیم برای انجام موفق یک پروژه امری الزامی است و یک رهبر خوب به خوبی از این موضوع آگاه است . بعضی اوقات ، مسابقات تیمی می توانند مانند یک راه اجباری برای پیوند باشد . حل یک اتاق فرار یا شرکت در بازی های جمعی دیگر می توانند نقش موثری داشته باشند.
به اشتراک گذاشتن داستان و داشتن تجربیات مثبت اجتماعی بهترین راه برای یک رهبر است تا اعتماد تیم خود را توسعه دهد . هر دوی این موارد باعث ترشح اکسی توسین می شود ، هورمونی که به ما کمک می کند تا با مردم همدلی کنیم و به ما کمک می کند تا به همان روشی که برای خانواده هایمان انجام می دهیم ، به دیگران کمک کنیم ، با آنها ارتباط برقرار کنیم و از آنها مراقبت کنیم. به عبارت دیگر ، این بهترین روش اتصال است.
داشتن مکالمات اصیل در مورد آنچه شما و تیمتان علاقه مندید ، سبک زندگی و انگیزه های شغلی شما ، موانع را بر هم می زند و باعث اعتماد تیم شما به یکدیگر و شما می شود و این اعتماد شخصی همان چیزی است که شما از تیم خود برای پشتیبانی جدی از مأموریت و هدف کلی خود نیاز دارید .

همدلی کردن

مهارت های رهبری کسب و کار می گوید که  هر رهبر خوب باید بتواند همدل باشد . به گفته دو متخصص علوم اعصاب کانادایی ، هرچه از نردبان شرکت ها بالاتر بروید ، احساس همدلی سخت تر خواهد شد .
بخشی از مغز شما که باعث ایجاد همدلی است سیستم آینه است و هر وقت شخصی را دیدید که کاری را انجام می دهد ، افکار و نیت هایی را که در هنگام انجام همان کار داشته را می فهمید این به شما کمک می کند درک کنید که چه چیزی باعث ایجاد اقدامات آن شخص می شود . اما هنگامی که شما مانند سایر نقش های رهبری قدرت را در اختیار دارید، سیستم آینه خیلی تحریک نشده است و درک کردن دیگران سخت تر می شود .
برای ماندن در همان سطح تیم خود ، سعی کنید یک تکنیک مدیریتی بنام پرسپکتیو را انجام دهید. اگر همکارتان چیزی را بیان می کند که شما را ناامید می کند ، یک قدم عقب بردارید و از خود بپرسید که چرا آنها این کار را انجام دادند ؟ چه احساسی دارند ؟ این دیدگاه از کجا آمده است ؟ اگر قبلاً در نقش آنها بودید ، سعی کنید به خاطر بیاورید که کارشان چگونه بوده است. به بزرگترین ترس ها و چالش های خود فکر کنید . چه چیزی باعث شده شما احساس تهدید یا ناامنی کنید؟ درنهایت ، پرسپکتیو به شما امکان می دهد علت اصلی مشکلات تیم خود را بفهمید و به حل آن ها کمک کنید.
این مهارت رهبری کسب و کار به شما برای داشتن یک رابطه صمیمانه با همکارانتان کمک می کند .

تیم خود را به چالش بکشید

افراد حاضر در تیم شما و حتی نفرات برتر شما می توانند سطح بالایی داشته باشند . برای کمک به آنها در تقویت اخلاق کاری و مجموعه مهارت هایشان ، آنها را تحت فشار قرار دهید تا به پتانسیل های خود برسند و به آنها اجازه دهید پروژه های خودشان را اداره کنند . آنها در پایان روز از راهنمایی های شما سپاسگزار خواهند بود.

رهبران موفق اجازه نمی دهند احساساتشان در تصمیم گیری آن ها را هدایت کند.

یکی از موارد مهارت های رهبری کسب و کار این است که رهبران بزرگ آنچه را که درست است انجام می دهند ، حتی اگر این امر درد عاطفی زیادی ایجاد کند . اگر آنها باید چیزهایی را رها کنند ، حتی اگر شخصاً آنها را دوست داشته باشند ، آنها را رها می کنند . هنگامی که آنها نیاز به انتقاد سازنده به کسی را احساس می کنند ، حتی اگر نمی خواهند به احساساتشان صدمه بزنند ، به آنها می گویند که چه چیزهایی برای بهبود آنها لازم است.

رهبران بزرگ شفاف هستند

برای رهبری کسب و کار خود اطلاعات شفاف و درستی در اختیار کارکنان خود بگذارید. رهبران بزرگ می دانند که تیمشان می تواند مشکلات را در سازمان احساس کند و بسته نگه داشتن چیزها فقط باعث می شود تیم آنها مضطرب شود و احساس ناامنی داشته باشند اگر آنها چیزی را اشتباه بدانند و بدانند که رهبر آنها تمام اطلاعات را افشا نکرده است ، آنها درباره بدترین نتیجه ممکن فکر و گفتگو می کنند و این احتمالاً باعث می شود تیم را بترساند و باعث شوند که اعتماد به او را از دست دهند. پس برای بهتر شدن مهارت های رهبری کسب و کار خود شفاف باشید و اطلاعات درستی در اختیار کارکنان خود بگذارید.

 نفرات برتر خود را تصدیق و قدردانی کنید

به عنوان یک رهبر شما باید بدانید چگونه به اعضای تیم خود احساس ارزشمندی بدهید . این یکی از مهمترین نیاز های عاطفی در محیط کار و مهارت های رهبری کسب و کار است . اگر به آن ها حس ارزشمند بودن ندهید آن ها از کار احساس ناراحتی می کنند .
عدم شناخت کارمندان یکی از شایع ترین دلایل نارضایتی کارمندان است . برای اینکه آن ها بفهمند شما برای تیم اهمیت قائل هستید و شادتر و با انگیزه تر باشند ، تشویق و پاداش دادن را در دستور کار خود قرار دهید . شما می توانید این کار را در مقابل بقیه ی اعضای تیم انجام دهید.
روش های ایجاد انگیزه در کارمندان :

  • به کارکنان استقلال دهید
  • منافع کارکنان را در نظر بگیرید
  • ارائه کار چالش برانگیز
  • ارائه پاداش
  • شناخت دیگران
  • تعیین اهداف موثر
  • تیم سازی
  • تشکر و قدردانی از کارکنان
  • درک تفاوت کارکنان

شما می توانید برای به دست آوردن بهتر و بیشتر مهارت های رهبری کسب و کار  و به دست آوردن کسب و کار موفق از کوچینگ کسب و کار کمک بگیرید. بیزینس کوچینگ رهبران را راهنمایی و به آن ها کمک می کند تا در تجارت خود موفق شوند و به اهداف خود برسند . او در برنامه ریزی هدف به آن ها کمک می کند و تا رسیدن به موفقیت همراه آن ها است .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *