8 شاخه پر درآمد کوچینگ برای سال 1401 برای کوچهای ایرانی

آنچه در این مقاله میخوانید

8 شاخه پر درآمد کوچینگ برای سال 1401 برای کوچهای ایرانی

 
هنگامی که یک کسب و کار کوچینگ را راه اندازی می کنید، باید یک بخشی از کوچینگ را که سودآور است انتخاب کنید. ضرب المثل قدیمی، “ثروت ها در گوشه ها ( نیچ) هستند”، خوب … درست است.
اگر می خواهید یک کوچ با درامد میلیاردی و فراتر از آن باشید … به انتخاب یک شاخه و بخش کوچینگ نیاز دارید.
 
هنگامی که یک جایگاه کوچینگ تعریف شده دارید، می توانید یک گروه هدف مشتری ایده آل  ایجاد کنید. ایجاد این گروه هدف مشتری  یکی از مهم ترین مراحلی است که برای ایجاد کسب و کار خود نیاز دارید
 
این جامعه،  یک توصیف فرضی از شخص یا اشخاصی است که بیشترین بهره را از خدمات کوچینگ شما می برد. همه چیز در کسب و کار کوچینگ شما باید حول محور این جامعه بچرخد.
برنامه ها و بسته های کوچینگ شما، بازاریابی، حضور در هواپیما، فرم های پذیرش، وب سایت … همه چیز. تنها راه باری ایجاد چنین گروه هدفی، انتخاب نیچ بازار و یا همان شاخه کوچینگ است
 
اما، شما نمی توانید این پروفایل را ایجاد کنید تا زمانی که یک گوشه بازار کوچینگ را انتخاب کنید.
 
پیدا کردن جایگاه کوچینگ خود می تواند دشوار باشد. من هم برای انتخاب  گوشه بازار خودم مشکل داشتم. کلید انتخاب موقعیت شغلی در کوچینگ،  ترکیب تجربه، مهارت های کوچینگ و علایق شماست.
همه  نیچ های زیر دارای یک بازار با انگیزه بالا هستند، بنابراین همه شما خوب هستید. مشروط به اینکه بتوانید بر اساس علاقه، تجربه و مهارت کوچینگ اقدام کنید.
 
نیچ ها و دسته بندهای کوچینگ که در زیر فهرست کرده‌ام سودآور هستند. شما نیز همانطور که لیست زیر را بررسی می کنید، با خیال راحت هر کدام را که برای شما برجسته است، انتخاب کنید و گسترش دهید.
 
اگر علاقه مند به تبدیل شدن به یک کوچ معتبر هستید، به شدت توصیه می کنم برنامه های آموزشی آنلاین مورد تایید IFC را مد نظر قرار دهید(همانجایی که خودم مدرک PCC گرفته ام).
آنها مهارت های کوچینگ، بازاریابی و کسب و کار را به شما یاد می دهند تا به یک  کوچ بسیار موفق تبدیل شوید.

 
 
 
اکنون بیایید به:

8 شاخه پر درآمد کوچینگ برای سال 1401 برای کوچهای ایرانی

 
بپردازیم!
 
برای هر دسته، جایگاه های فرعی احتمالی، متوسط حقوق و نرخ های ساعتی که از سایتهای معتبر کوچینگ گرفته شده، درج کرده ام. البته، میانگین حقوق و نرخ ساعتی  فقط یک میانگین است. شما میتوانید خودتان براسا معیارهای خودتان قیمت گذاری کنید.
 
 

1.لایف کوچ(کوچ زندگی)

به نظر می رسد تعریف کوچ زندگی کمی قابل بحث باشد. با این حال، پس از کمی تحقیق، سعی کردم بهترین توصیف ممکن را برای توصیف آنچه که یک کوچ زندگی است، گردآوری کنم.
کوچ زندگی “شخصی است که به مشتری کمک می کند تا اهداف خود را شناسایی کند و برای دستیابی به آنها برنامه ریزی کند”.
 
لایف کوچ به طور حرفه ای در تکنیک هایی آموزش دیده یا دارای تجربه است تا به مشتری کمک کند تا پتانسیل کامل را برای رسیدن به نتایج دلخواه خود به حداکثر برساند.
برخی از تخصص ها یا زیرشاخه ها در کوچینگ زندگی عبارتند از:
 
کوچینگ خوشبختی

کوچینگ هدفگذاری
کوچینگ کاهش استرس
کوچینگ طرز فکر
کوچینگ تصویر شخصی

 
میانگین حقوق کوچ زندگی:
 
محدوده حقوق کوچ زندگی گواهی شده بین 27019 تا 210933 دلار است. طبق مطالعه  فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF، میانگین حقوق یک کوچ زندگی در آمریکای شمالی 61900 دلار است. نرخ متوسط ساعتی 31 دلار است که تا ساعتی  98 دلار نیز افزایش میابد.
 

2.کوچ سلامت(بهداشت)

توضیح تعریف کوچ سلامت کمی ساده تر است. اغلب یک کوچ سلامت مشتریان خود را با انگیزه نگه می دارد و آنها را برای داشتن یک زندگی سالم تر مسئول می داند.
 
یک کوچ سلامت معمولاً در زمینه سلامت، تغذیه و/یا ورزش تحصیلات بالایی دارد. آن‌ها می‌توانند در زمینه‌ها یا استراتژی‌های خاصی برای کمک به مشتریان برای رسیدن به رفاه مطلوب از طریق داشتن یک سبک زندگی سالم‌تر، گواهینامه دریافت کنند.
 
برخی از تخصص ها یا زیرشاخه ها در کوچینگ سلامت عبارتند از:
 

کوچینگ تغذیه
کوچینگ ورزش / تناسب اندام
کوچینگ کاهش وزن
کوچینگ ورزش قهرمانی
کوچینگ سلامت  زناشویی

 
میانگین حقوق کوچ سلامت:
 
بر اساس گزارش وزارت کار ایالات متحده، میانگین حقوق کوچ سلامت؛ بین 50000 تا 75000 دلار تخمین زده می شود که 10 درصد کوچ های بهداشتی 100 هزار دلار و بالاتر درآمد دارند.  نرخ متوسط کوچ سلامت، ساعتی 20 دلار است که تا 40 دلار افزایش دارد.
 

3.کوچ اجرایی

کوچ اجرایی کسی است که به مدیران اجرایی، مدیران و رهبران با پتانسیل بالا کمک می کند تا پتانسیل کامل خود را آزاد کنند. اغلب، کوچهای اجرایی به مشتریان خود کمک می کنند تا به طور مؤثر تیم ها و سازمان های خود را رهبری کنند.
با این حال، آنها همچنین با رهبران کار می کنند تا زندگی سالم و متعادلی داشته باشند.
برخی از تخصص‌ها یا زیرشاخه‌های موجود در طاقچه کوچینگ اجرایی عبارتند از:
 

کوچینگ توسعه رهبری
کوچینگ مدیریت تیم
کوچینگ ارتباط موثر
کوچینگ مدیریت تعارض
کوچینگ عملکرد ضعیف / عملکرد بالا

 
میانگین حقوق کوچ های اجرایی:
 
میزان حقوق کوچ اجرایی بین 77000 تا 180000 دلار تخمین زده می شود که میانگین حقوق آن 98000 دلار است. میانگین نرخ ساعتی یک کوچ اجرایی 250 دلار است. با این نرخ ساعتی، می توانید درک کنید که چرا کوچینگ اجرایی سودآور است.
 

4. کوچ شغلی

 
تعریف کوچ شغلی “توانمندسازی متخصصان در تمام سطوح برای تصمیم گیری آگاهانه شغلی است”. یک کوچ شغلی با مشتریان خود بر روی اقدامات و مسئولیت پذیری کار می کند.
 
اغلب، کوچهای شغلی با مشتریان کار می کنند تا در حرفه فعلی خود رشد کنند یا به یک شغل جدید دست پیدا کنند.
آنها می توانند در توسعه شخصی و حرفه ای از جمله مهارت های ارتباطی و رهبری، ساخت رزومه های جدید، مذاکره درباره حقوق و/یا ارتقای شغلی کمک کنند.
 
برخی از تخصص‌ها یا زیرشاخه‌ها در کوچینگ شغلی عبارتند از:
 

کوچینگ پیشرفت / ارتقاء شغلی
کوچینگ انتقال / تغییر شغلی
کوچینگ جستجوی کار
کوچینگ مصاحبه کردن
کوچینگ برنامه ریزی بازنشستگی
کوچینگ تعادل زندگی کاری

 
میانگین حقوق کوچ شغلی:
 
طبق آمار سایت  PayScale، حقوق مربیان شغلی بین 33000 تا 71000 دلار تخمین زده می‌شود که میانگین حقوق سالیانه آنها 44000 دلار است. میانگین نرخ ساعتی یک کوچ شغلی 25 دلار است اما کوچ های حرفه ای برتر 98 دلار در ساعت درآمد دارند.
 

5.بیزنس کوچ یا کوچ کسب و کار

تعریف بیزینس کوچ کمی گسترده است. با این حال، یک کوچ کسب و کار با افراد یا تیم های درون سازمانی کار می کند تا به اهداف و مقاصد تجاری خود دست یابند.
یک کوچ کسب و کار به مشتریان خود کمک می کند تا نقش خود را در رسیدن به موفقیت تجاری درک کنند.
کوچینگ کسب و کار می‌تواند با سایر بخش‌های کوچینگ، مانند توسعه رهبری/مدیریت همپوشانی داشته باشد. اما هدف کلی حمایت از مشتری برای رسیدن به نتایج دلخواه و فراتر رفتن از آن است.
 
برخی از تخصص‌ها یا زیرشاخه‌های کوچینگ کسب و کار عبارتند از:
 

کوچینگ کسب و کار کوچک / کارآفرینی
کوچینگ رشد کسب و کار
کوچینگ راه اندازی یک کسب و کار
کوچینگ بازار یابی
کوچینگ تیم سازی

 
میانگین حقوق کوچ کسب و کار:
 
وبسایت  PayScale، حقوق کوچ کسب‌وکار را بین 37000 تا 104000 دلار تخمین زده است که میانگین حقوق آنها 70400 دلار است. میانگین نرخ ساعتی یک بیزینس کوچ 40 دلار است، اما کوچهای برتر کسب و کار 75 دلار در ساعت درآمد دارند.
 

6.کوچینگ بازاریابی

ششمین شاخه از 8 شاخه پر درآمد کوچینگ، به بازاریابی اختصاص دارد. یک کوچ بازاریابی به مشتریان خود کمک می کند تا یک استراتژی بازاریابی برای ایجاد برند یک شرکت و جذب مشتری ایجاد کنند.
کوچ بازاریابی به عنوان یک کوچ و مشاور عمل می کند تا افراد را در مورد فعالیت های بازاریابی مناسب برای رشد درآمد کسب و کار آموزش دهد.
یک کوچ بازاریابی پشتیبانی می کند، اما مشتریان او مالک اجرای فعالیت های بازاریابی هستند.
 
برخی از تخصص‌ها یا زیرشاخه‌های موجود در جایگاه کوچینگ بازاریابی عبارتند از:
 

کوچینگ بازاریابی محتوا
کوچینگ بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
کوچینگ بهینه سازی موتور جستجو (سئو)
کوچینگ توسعه بازاریابی

 
حقوق و دستمزد کوچهای بازاریابی مشابه بخش کوچینگ کسب و کار است.
 
 

7. کوچینگ رابطه

 
تعریف کوچ رابطه “کمک به افراد برای یافتن رضایت بیشتر در روابط شخصی یا حرفه ای خود است”.
یک کوچ روابط می تواند اهداف رابطه مشتری خود را بهبود بخشد، شرکای خود را بهتر درک کند، در ازدواج پیشرفت کند، مسائل طلاق و مرگ اطرافیان و دوستان را مدیریت کند و یا رابطه را به سطح بالاتری برساند.
کوچهای رابطه همچنین با مشتریانی که هنوز در رابطه نیستند کار می کنند. آنها می توانند با مجردها برای ایجاد روابط بهتر کار کنند.
 
برخی از تخصص‌ها یا زیرشاخه‌های موجود در کوچهای رابطه عبارتند از:
 

کوچینگ طلاق
کوچینگ ازدواج
کوچینگ مقابله با از دست دادن
کوچینگ دوستیابی

حقوق و دستمزد کوچهای روابط مشابه با بخش کوچینگ زندگی است.
 

8. کوچنگ ذهنی

 
هشتمین شاخه از 8 شاخه پر درآمد کوچینگ، کوچینگ ذهنیت به مشتریان کمک می کند تا با سیم کشی مجدد مغز به بهترین خود  برسند و  پتانسیل کامل خود را آزاد کنند. کوچهای ذهنیت از مشاوره مستقیم یا حل مشکلات اجتناب می کنند.
درعوض، فرآیند کوچینگ ذهنیت به مشتریان کمک می‌کند دیدگاه‌های خود را تغییر دهند و باور خود را نسبت به توانایی‌های خود در حین دستیابی به اهداف شخصی تقویت کنند.
 
برخی از تخصص ها یا زیر شاخه های کوچینگ ذهنیت عبارتند از:
 

کوچینگ انگیزه
کوچینگ مسئوليت
کوچینگ کارایی
کوچینگ موفقیت

حقوق و دستمزد برای کوچهای ذهنی مشابه بخش کوچینگ زندگی است.
 

قیمت گذاری کوچینگ

 
چقدر باید برای کوچینگ هزینه کنم؟ این سوالی است که من همیشه می‌شنوم. شما انواع و اقسام پاسخ ها را دریافت می کنید، اما هیچ توضیح واقعی در مورد نحوه قیمت گذاری واقعی خدمات ندارید. قیمت گذاری برای کوچینگ می تواند دشوار باشد.
اکنون که سودآورترین بخش های کوچینگ را می شناسید، زمان آن رسیده است که انتخاب خود را انجام دهید.
من می‌خواهم شما را تشویق کنم که برای شروع فقط یک شاخه را انتخاب کنید و  هر چیزی را که در مورد این شاخه لازم است یاد بگیرید و درک کنید.
 
برای انتخاب از 8 شاخه پر درآمد کوچینگ از دانش شاخه انتخابی خود، برای ایجاد یک جایگاه در ذهن مشتری استفاده کنید.
بالقوه‌های کوچینگ را جذب کنید، یاد بگیرید بر مخالفت‌ها غلبه کنید و مشکلات برنامه‌های کوچینگ خود را بفروشید. هنگامی که این روند را به پایان رساندید، می توانید به جایگاه دیگری گسترش دهید.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا