ما در این مقاله قصد داریم 8 روش حفظ انگیزه در محیط کار را به شما آموزش دهیم. اگر شما مدیر یک کسب و کار هستید، ممکن است از صمیم قلب کسب و کار خود را دوست داشته باشبد و هیج وقت خسته نشوید و انگیزه خود را از دست ندهید. اما متاسفانه این حرف را نمی توان در مورد کارمندان شما نیز زد. در نظر سنجی هایی که از کارکنان شرکت ها شده است، حدود 69 درصد از ان ها انگیزه ای برای کار کردن نداشته اند و احساس می کردند که کسی ان ها را وادر به انجام دادن کاری کرده است. این اصلا خوب نیست. اگر مدیر هستید از این 8 روش برای حفظ انگیزه کارکنان در محیط کار استفاده کنید. اگر کارمند نیز هستید و به بهبود فردی خود فکر می کنید این روش ها به شما کمک می کند تا انگیزه خود را حفظ کنید و به موفقیت های شغلی بیشتری برسید .
اما اگر جز آن دسته از افراد هستید که روش های انگیزشی مختلف را امتحان کرده اید و نتایج مثبتی دریافت نکرده اید، تنها نیستید. بعضی اوقات روش های جدید به کمک شما می آیند تا انگیزه خود را در محیط کار حفظ کنید. در اینجا 8 تکنیک منحصر به فرد انگیزشی که دیگر افراد از آن استفاده کرده اند را به توصیه دکتر علیرضا فیروزی به شما آموزش می دهیم .
 
مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 
 

1- بازسازی روحیه و تشویق برای حفظ انگیزه در محیط کار

به گفته دگتر علی فیروزی ، شما باید یک سیستم بازخورد داشته باشید تا کار هر یک از کارکنان خود را بررسی کنید و به آن ها پاداش بدهید. با این کار کارکنان بیشتر درگیر می شوند و یاد می گیرند چگونه موفقیت بیشتری بدست آورند. برای بازسازی می توانید کلاس های آموزشی برای افراد برگزار کنید. یکی از روش های حفظ انگیزه در محیط کار دادن نشان یا امتیاز بیشتر به افراد است. اگر شما یک فرد هستید و به دنبال حفط انگیزه در محیط کار، می توانید این کار را خودتان برای خود انجام دهید. برای خود اهدافی تعیین کنید و بعد از رسیدن به این هدف ها، به خود پاداش بدهید.
 
 

2-به افراد خود اعتماد کنید

کارکنان شما باید بدانند که شما واقعا به ان ها اعتماد دارید. در کار های سخت به ان ها اعتماد کنید و آن ها را در کارها وارد کنید. به کارکنان خود بگویید که به ان ها اعتماد دارید . در این صورت خیلی کم پیش می آید که کارکنانتان شما را نا امید کنند.
 
 

3- برای حفظ انگیزه در محیط کار هر هفته اهداف کوچکی تعیین کنید

بازسازی روحیه و تشویق برای حفظ انگیزه در محیط کار
شاید شما بخواهید به اهداف بزرگی برسید . اما یک ضرب المثل معروف است که می گوید : سنگ بزرگ نشانه نزدن است. تعیین اهداف بزرگ برای زمان های کوتاه مسلما شما را به آن ها نمی رساند و شما را با شکست مواجه می کند. این شکست ها باعث می شود تا شما انگیزه خود را از دست بدهید. برای حفظ انگیزه و رسیدن به انضباط روی هدف های کوچک تر که بعد از مدی شما را به اهداف بزرگتان می رساند، تمرکز کنید. وقتی اهداف شما واقع بینانه باشد، ذهن شما این را نی پذیرد که موفقین نزدیک است و برای رسیدن به این هدف کوچک انگیزه بیشتری خواهید داشت و مطمئن باشید موفق خواهید شد.
 
 

4- برای حفظ انگیزه در محیط کار اهداف خود را با کارمندان خود در میان بگذارید

دکتر علی فیروزی یکی از کوچ های حرفه ای موفق در ایران هستند که این روش ها را برای حفط انگیزه در محیط کار به ما پیشنهاد کرده اند. ما می توانیم با دادن هدف هایمان به کارمندان انگیزه آن ها را بالا ببریم. وقتی اهداف خود را با کارمندان در میان بگذاریدریال آن ها بینش و درک بهتری از کار ها خواهند داشت. در این صورت با هدف گذاری شما کارکنان خود را قوی تر می کنید.
 
قبل از این که آموزش را ادامه دهیم چند منبع به شما معرفی می کنم که شما را در بهبود فردی، انضباط فردی بهتر می کند و شما را به موفقیت می رساند.
 

منابع مفید :

روش های کلیدی یادگیری و بهبود فردی
چهار روش برای انضباط فردی از نگاه برایان تریسی
رهبری کسب و کار
 
خب به ادامه بحث خود بپردازیم .
 

5- انرژی مثبت را انتقال دهید

برای حفظ انگیزه در محیط کار اهداف خود را با کارمندان خود در میان بگذارید
یکی از راه هایی که شما را به موفقیت در کسب و کار می رساند و باعث می شود به عنوان یک مدیر ، به یک کوچ حرفه ای تبدیل شوید، دادن انرژی مثبت به کارکنان است. هر چه کارکنان و تمام افراد در محیط کار ، انرژی مثبتی دریافت کنند، انگیزه بیشتری برای کار کردن دارند. کار هایی که برای دادن انرژی مثبت به کارکنان می توانید انجام دهید عبارت اند از پخش موسیقی، شوخی کردن و بازی های سرگرم کننده. دست است که محیط کار فقط برای کار کردن است اما اگر زمانی را به بازی و استراحت اختصاص دهید، موفق تر خواهید بود. شما باید در تمام لحظاتی که در محیط کار هستید پر انرژی باشید.
 
 

6- برای حفظ انگیزه در محیط کار شفاف باشید

مدیرانی که با کارکنانشان در مورد کار ها و اتفاقاتی که در سطح بالای سازمان اتفاق می افتد، صحبت می کنند ، کارکنان متعهد تر و پر انگیزه تری دارند. کارکنان باید احساس کنند که در تصمیمات بزرگ شرکت سهم دارند. با این کار آن ها به شما متعهد تر می شوند و در مسیر رساندن شرکت به موفقیت هستند. این کار باعث حفظ انگیزه و افزایش وفاداری کارکنان می شود.
 
 

7- برای حفظ انگیزه در محیط کار افراد را به کار تیمی تشویق کنید

برای حفظ انگیزه در محیط کار پاداش مبتنی بر بازخورد
یکی از کار هایی که کوچ های حرفه ای برای کسب و کار ها انجام می دهند تیم سازی و تیم ورک است. به معنی کار تیمی ، این کار باعث می شود تا تمام افراد در یک تیم برای حفظ و موفقیت تیم در یک جهت تلاش کنند. شما با تنظیم استراتژی به روش های مختلف باعث می شوید تا تمام افراد تیم درک درستی از چگونگی همکاری مشترک در تیم داشته باشند. این کار باعث می شود تا تیم برای انجام کار های شگفت انگیزه ، انگیزه خود را حفظ کند.
 
 

8-برای حفظ انگیزه در محیط کار پاداش مبتنی بر بازخورد

شما باید یک برنامه ماهانه برای کارکنان و ارزیابی ان ها داشته باشید تا بر اساس بازخورد آن ها را تشویق کنید و به آن ها پاداش بدهید. هر کس بیشترین امتیاز را کسب کنید، پاداش بهتری به او داده خواهد شد. با این کار انرژی مثبتی در محیط کار خود ایجاد می کنید که به جذب و حفظ استعداد و انگیزه افراد کمک می کند.
 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *