۵ مزیت لیدرشیپ کوچینگ برای سازمانها

چرا هر کسب‌ و کاری نیاز به یک لیدرشیپ کوچینگ دارد؟
مزایای لیدرشیپ کوچینگ (کوچینگ رهبری) طیف وسیعی را شامل می شود – از پیشرفت شخصی و حرفه ای گرفته تا تأثیر قابل اندازه گیری بر نتیجه سازمان.کوچینگ تأثیر فوری و مستقیمی بر عملکرد فردی دارد و به رهبران کسب‌وکار کمک می‌کند تا مؤثرتر، خودآگاه‌تر و استراتژیک‌تر شوند. مزایای کوچینگ به توسعه فردی محدود نمی شود. آنها به کل سازمان گسترش می یابند.در اینجا پنج مزیت سازمانی لیدرشیپ کوچینگ (کوچینگ رهبری) آورده شده است:

آنچه در این مقاله میخوانید

۱. نقش لیدرشیپ کوچینگ بر فرهنگ سازمان

فرهنگ، باورها، شیوه ها و ارزش های مشترک یک سازمان است. این قوانین گفته شده و ناگفته ای است که به کارمندان جدید منتقل می شود.

فرهنگ یکی از شاخص های اصلی رضایت کارکنان و یکی از دلایل اصلی ماندن کارکنان در سازمان است. تأثیر عمده ای بر موفقیت یا شکست شرکت دارد و به شدت از رفتارهای رهبران سازمان مطلع می شود.

مربیگری رهبری می تواند به طور قابل توجهی فرهنگ شرکت را شکل دهد. کوچینگ می تواند به رهبران کسب و کار کمک کند تا رفتارهای مثبتی را که از فرهنگ حمایت می کند ایجاد و تقویت کنند.

از طریق کوچینگ، رهبران همچنین می‌توانند درک کنند که چگونه برخی از رفتارها ممکن است فرهنگ را کاهش دهند و در عین حال راهنمایی برای تغییر این رفتارها ارائه دهند.

اگر فرهنگ عادات مشترک و روزمره یک سازمان باشد، مربیگری رهبری می تواند این عادات روزمره را ایجاد یا از بین ببرد.

۲ . لیدرشیپ کوچینگ و عملکرد تیم

موفقیت یک تجارت به طور قابل توجهی به عملکرد تیم بستگی دارد. حمایت از رهبران تیم خود با مربیگری حرفه ای می تواند به تیم شما کمک کند تا کارآمدتر و موثرتر کار کنند.

رهبران تیم کوچینگ می توانند اهداف واضح و قابل اندازه گیری را تعیین کنند و به آنها کمک کنند تا مهارت های مدیریت پروژه را توسعه دهند تا اطمینان حاصل شود که پروژه های تیم به موقع تحویل داده می شوند.

کوچینگ می تواند به رهبران تیم کمک کند تا مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشند تا اطمینان حاصل شود که همه ذینفعان و اعضای تیم مطلع و درگیر هستند.

کوچینگ می‌تواند باعث ایجاد همکاری در تیم‌ها شود و قفل نوآوری را باز کند، مهارت‌هایی را تقویت کند تا افراد را دور هم جمع کند و تخصص جمعی آن‌ها را برای رسیدن به یک هدف مشترک مشارکت دهد.

۳. نقش لیدرشیپ کوچینگ درحفظ کارکنان

جابجایی کارمندان گران است. مرکز پیشرفت آمریکا تعیین کرد که هزینه متوسط ​​یک شرکت برای از دست دادن یک کارمند بسیار ماهر، ۲۱۳ درصد غرامت سالانه آن کارمند است.

بسیاری از کارمندان به دلیل کمبود فرصت های توسعه شغلی کار را ترک می کنند. نود و دو درصد فکر می کنند که دسترسی به پیشرفت حرفه ای مهم است و بعد از جبران خسارت، در رتبه دوم قرار دارد.

مربیگری رهبری یک تجربه توسعه حرفه ای قدرتمند را فراهم می کند و به رهبران کمک می کند تا مهارت های جدید ارزشمندی را توسعه دهند که می تواند فرصت هایی را برای ارتقا و پیشرفت باز کند.
در عین حال، کوچینگ به رهبران کمک می‌کند تا مدیران بهتری شوند، که می‌تواند تعامل و حفظ کارکنان را در سراسر سازمان افزایش دهد.

به گفته گالوپ، بیش از ۵۰ درصد از آمریکایی ها شغل خود را ترک کرده اند تا در مقطعی از حرفه خود از مدیر خود دور شوند. مدیرانی که از کوچینگ بهره می برند، روابط کاری بهتری را با گزارش های مستقیم خود تقویت می کنند و به طور موثرتری وظایف را اولویت بندی می کنند.

کوچینگ می‌تواند به مدیران کمک کند تا با ابزارهایی برای برقراری ارتباط صادقانه و آشکار، اعتماد ایجاد کنند و بهترین‌ها را در دیگران نشان دهند. کوچینگ رهبرانی تولید می کند که مردم می خواهند از آنها پیروی کنند.

۴. لیدرشیپ کوچینگ و بازخورد در سازمان

کوچینگ به رهبران کسب و کار کمک می کند تا هوش عاطفی را با خودآگاهی، همدلی و خودکنترلی بیشتر بسازند. مربیان حرفه ای مشاهدات و بازخوردهایی در مورد عملکرد فردی ارائه می دهند و به رهبران در ایجاد استراتژی هایی برای بهبود شخصی کمک می کنند.

مربیان همچنین رفتارهایی را مدل می کنند که مدیران می توانند از آنها برای پشتیبانی و توسعه گزارش های مستقیم خود استفاده کنند.

پرسیدن سوالات کاوشگر، گوش دادن فعال بدون قضاوت، و ارائه بازخورد عملی، همه مهارت‌های مربیگری هستند که یک مدیر می‌تواند از آنها برای انجام مکالمات عملکرد مؤثرتر با تیم خود استفاده کند.

مربیگری رهبری، پایه‌ای را برای مدیران ایجاد می‌کند تا بازخورد بهتری ارائه دهند تا به کارکنان خود کمک کنند تا پیشرفت کنند و به پتانسیل خود دست یابند.

۵. لیدرشیپ کوچینگ و تنوع، برابری، و شمول

لیدرشیپ کوچینگ (کوچینگ رهبری) می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا خط لوله استعدادهای متنوع‌تری ایجاد کنند و فرصت توسعه ارزشمندی را برای جمعیت‌های کم‌نمایش فراهم کند تا مهارت‌های رهبری ارزشمندی را به دست آورند.

کوچینگ همچنین می تواند به رهبران فردی کمک کند تا همدلی ایجاد کنند، که آنها را تشویق می کند تا سوگیری ها را بررسی کنند و دیدگاه های مختلف را در نظر بگیرند.

کوچینگ می‌تواند رهبران را برای گفتگوهای دشوار و محترمانه درباره تفاوت‌ها آماده کند و رفتارهای رهبری را تقویت کند که تضمین می‌کند با کارکنان به طور عادلانه و با احساس تعلق، شمول و ارزش رفتار می‌شود.
مربیگری رهبری یک راه عالی برای حمایت از توسعه فردی است، با مزایایی که در کل سازمان گسترش می یابد. اگر می خواهید مربیگری رهبری را به سازمان خود بیاورید یا اگر به دنبال اندازه گیری تأثیر مربیگری هستید، با طرح لیدر شیپ کوچینگ خانه کوچینگ تماس بگیرید.

2 در مورد “۵ مزیت لیدرشیپ کوچینگ برای سازمانها”

  1. ممنون بابت مطالب .
    بنظرم هر سازمان و کسب و کاری به یک لیدرشیپ نیاز دارد خصوصاً برای بازخورد خوب در سازمان ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا