در شرایط اقتصادی پیچیده زمان حال به دست آوردن موفقیت در کسب و کار بسیار دشوار است. در این راه خیلی از سازمان ها و یا شرکت ها تا مرز ورشکستگی نیز رفته اند و حتی گاهی مجبور به تعدیل نیرو برای حفظ سازمان خود شده اند. در چنین شرایطی استفاده از  تجربیات و نظرات یک کوچ سازمانی می تواند کسب و کار شما را نجات دهد و به یک وضعیت ثابت برساند.

تعریف کوچینگ سازمانی

به عبارتی، کوچینگ سازمانی یک استراتژی بهبود سازمان است که بر تغییرات سیستم داخلی سازمان تمرکز دارد. این مهارت رویکردی است که بر شیوه کار تیم ‌هایی که یک کسب‌ و کار را تشکیل می‌ دهند تمرکز می‌ کند، کار و پیشنهادات آنها را تحلیل می کند و در آخر، فرصت‌ هایی را برای بهبود در اختیار آن‌ ها قرار می ‌دهد تا از اهداف کلی سازمان حمایت کند.

 کوچینگ سازمانی، به مدیران کمک می کند تا به مدیران بزرگ و موفق تبدیل شوند. اولین معیار یا پارامتری که به موفقیت سازمان کمک می کند، یک مدیر خوب و موفق است. مدیر باید بتواند تغییر ها را تشخیص دهید و تغییرات لازم را در سازمان اجرا کند.

کوچینگ سازمانی مربوط به یک سطح خاص از پیچیدگی است، یک سیستم رسمی بزرگ متشکل از  زیر سیستم های ساختاری، که هر یک به نوبه خود از افرادی تشکیل شده است.

 از فواید کوچینگ سازمانی این است که، کوچینگ سازمانی با گوش دادن به مدیران و بررسی اهداف و برنامه هایشان و طرح سوالاتی از این دست، می تواند اهداف شفاف تری در اختیار سازمان قرار دهد و راه رسیدن به اهداف را برای سازمان تسریع کند. یک کوچ سازمانی حرفه ای باید در جلسات مدیران سازمان حضور داشته باشد و گوش کند و سخنانشان را تحلیل کند. امروزه تمام سازمان ها حضور داشتن کوچ در سازمان خود را چیزی ضروری می دانند و برای کوچینگ سازمانی هزینه می کنند.

فواید کوچینگ سازمانی

کوچینگ برای مراقبت از کارمندانی که فوق ستاره هستند ضروری است. برخی از شرکت‌ها کوچینگ سازمانی را به مجموعه‌ای محدود از پتانسیل‌های رده بالا محدود می‌کنند. اما کارمندان در سراسر سازمان می توانند از کوچینگ بهره مند شوند. چه در حال ایفای نقش جدیدی باشند، چه گزارش های مستقیم تهیه کنند و چه به طور غیررسمی بر تیم خود تأثیر بگذارند.

وقتی کارمندان شما خوشحال هستند، احساس حمایت و شایستگی می کنند و احساس تعلق دارند و بهره وری و عملکرد بالا می رود. هنگامی که آنها در کار خود معنا پیدا می کنند و احساس هدف می کنند، تعلق، رضایت شغلی و قصد ماندنشان در محل کار بهبود می یابد.

هنگامی که کوچینگ در سطح سازمانی اجرا می شود، مزایای آن واقعاً عمیق است. کوچینگ سازمانی با تیم هایی کار می کند که یک سازمان را تشکیل می دهند. اما حتی زمانی که دسترسی به کوچینگ به صورت یک به یک باشد، کل تیم در زمینه‌های کلیدی بهبود می‌یابد.

۵ مزیت لیدرشیپ کوچینگ برای سازمانها

افراد را توانمند می کند

کوچینگ افراد یک سازمان را تایید، حمایت و توانمند می کند. کوچینگ این به آنها یک دید می دهد تا با نگرانی های مربوط به پیشرفت حرفه ای مقابله کنند و همچنین فضای امنی برای تمرین مکالمات دشوار فراهم می کند.

مشارکت کارکنان را افزایش می دهد

وقتی کارمندان احساس می‌کنند که باید بخشی از زندگی یا هویت خود را در محل کار پنهان کنند، تأثیر منفی شدیدی بر تعلق و تعامل دارد. با این حال، هنگامی که افراد تشویق می شوند تا تمام خود را به کار بیاورند، به احتمال زیاد درگیر، سازنده و از شغل خود راضی هستند.

عملکرد فردی را بهبود می بخشد

حتی متعهدترین مدیران نیز زمان محدودی برای کوچینگ کارکنان خود دارند. بیشتر آنها فقط برای رسیدگی به جنبه های عملکرد فوق العاده خوب – یا فوق العاده ضعیف – وقت می گذارند. کوچینگ یک نقطه تماس اضافی و متمرکز بر رشد را برای کارمندان در طول هفته فراهم می کند. این به نوبه خود عملکرد فردی و تیمی را بهبود می بخشد.

همان طور که مدیران موفق بیان کرده اند، هزینه ای که شما برای کوچینگ سازمانی می کنید، با تغییرات و تحولات سازمان شما در هنگام حضور کوچینگ اصلا برابر نیست. پس مطمئن باشید هزینه ای که برای کوچینگ سازمانی می پردازید را دور نریخته اید.

سطح عمیق تر یادگیری

آموزش های سازمانی شما کارمندان شما را به خواب می برد. وقتی افراد شخصاً در فرآیند یادگیری سرمایه گذاری می کنند، بهتر یاد می گیرند – و اطلاعات بیشتری را حفظ می کنند. کار با کوچ برای طیف گسترده ای از سبک های یادگیری جذاب است. علاوه بر این، اتصال مهارت های جدید به اهداف فعلی و برنامه های کاربردی زندگی واقعی، به کارگیری آموخته های جدید را آسان تر می کند.

تعهد بالای کارکنان

وقتی شرکت‌ها تعهد واقعی به رفاه کارکنان خود نشان می‌دهند، کارمندان تمایل دارند به همان شیوه پاسخ دهند. کار با یک مربی حفظ، رضایت شغلی، مشارکت و انگیزه را بهبود می بخشد.

کار با کوچ ابزاری باورنکردنی و قدرتمند است که به ایجاد یک محیط کاری سازنده تر و جذاب تر کمک می کند. کوچینگ زندگی می تواند به شما در اهداف توسعه شخصی کمک کند. مزایای کوچینگ هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای برای افراد و تیم ها عمیق است. و به عنوان یک رهبر، توسعه مهارت های مربیگری شما سودی برای سازمان شما دارد.

مزایای شخصی کوچینگ به اندازه افراد درگیر گسترده است. مشتریان متعددی گزارش می‌دهند که کوچینگ با کمک به آنها بر شغل و همچنین زندگی آنها تأثیر مثبت گذاشته است:

 • ایجاد و اقدام در جهت دستیابی به اهداف
 • بیشتر متکی به خود شوید
 • کسب رضایت شغلی و زندگی بیشتر
 • کمک موثرتری به تیم و سازمان کنید
 • مسئولیت و مسئولیت پذیری بیشتری در قبال اقدامات و تعهدات به عهده بگیرید
 • با دیگران (رئیس، گزارش های مستقیم، همتایان) راحت تر و سازنده تر کار کنید.
 • ارتباط موثرتری برقرار کنید
کوچینگ سازمانی چه مزایایی دارد

نقش کوچینگ در تنظیم سازمان و رهبری

کوچینگ در تنظیمات سازمان و رهبری نیز ابزاری ارزشمند برای توسعه افراد در طیف وسیعی از نیازها است. مزایای کوچینگ بسیار است. 80 درصد از افرادی که کوچینگ دریافت می کنند، اعتماد به نفس خود را افزایش می دهند و بیش از 70 درصد از بهبود عملکرد کاری، روابط و مهارت های ارتباطی مؤثرتر بهره مند می شوند. 86 درصد از شرکت‌ها گزارش می‌دهند که سرمایه‌گذاری خود را بر روی کوچینگ جبران کرده‌اند (منبع: ICF 2009).

کوچینگ فضای ارزشمندی را برای پیشرفت شخصی فراهم می کند. به عنوان مثال، مدیران اغلب با کارکنانی مواجه می شوند که با اعتماد به نفس پایین دست و پنجه نرم می کنند. رویکرد سنتی این است که آنها را به دوره بفرستیم و امیدواریم که موثر واقع شود. در کوتاه مدت، کارمند استراتژی های جدیدی برای برقراری ارتباط می آموزد که ممکن است اعتماد به نفس را بهبود بخشد. متأسفانه، این دوره‌ها به‌طور مجزا به ندرت باعث افزایش پایدار اعتماد می‌شوند. اگرچه رفتار خارجی کارمند ممکن است تغییر کند. اما باید توسط تغییرات در فرآیندهای فکری درونی آنها صورت پذیرد.کوچینگ اینجا مؤثرترین است.

همان طور که می دانید، مدیران خوب، خوب به دنیا نمی آیند، بلکه خوب ساخته می شوند. برای این که یک مدیر خوب باشید و سازمان خود را نگه دارید می توانید با ترویج کوچینگ در سازمان، سازمان خود را به موفقیت برسانید.

مدیران نباید تأثیر کوچینگ را بر کارکنان خود دست کم بگیرند. زیرا اغلب تغییری اساسی در رویکرد آنها به کارشان ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، افزایش اعتماد به نفس کارکنان را قادر می سازد تا بیشتر خود را در محل کار نشان بدهند. این باعث می شود که کارکنان انعطاف پذیرتر و قاطع تر شوند.

مزایای کوچینگ برای افراد و سازمان‌ها

سایر مزایای کوچینگ در سازمان ها

افراد را توانمند می کند و آنها را به مسئولیت تشویق می کند

مشارکت کارکنان و کارکنان را افزایش می دهد

عملکرد فردی را بهبود می بخشد

به شناسایی و توسعه کارکنان با پتانسیل بالا کمک می کند

به شناسایی نقاط قوت سازمانی و فردی و فرصت های توسعه کمک می کند

به ایجاد انگیزه و توانمندسازی افراد برای برتری کمک می کند

تعهد سازمانی به توسعه منابع انسانی را نشان می دهد

ما وارد عصری شده‌ایم که ارائه بازخورد، راهنمایی و حمایت مستمر از کارکنان یک ضرورت است. بسیاری از شرکت ها دریافته اند که اجرای یک برنامه کوچینگ در محل کار به ایجاد این تغییر خوشایند کمک می کند.

مطالعات نشان داده است که ۷۰ درصد از کارکنان اظهار داشته اند که کوچینگ به بهبود عملکرد کاری، روابط و مهارت های ارتباطی کمک می کند. با در نظر گرفتن این درصد قابل توجه، جای تعجب نیست که شرکت‌ها دریافته‌اند که کوچینگ کارکنان محیطی پرورش‌دهنده‌تر را فراهم می‌کند که باعث پیشرفت و رشد شغلی می‌شود.

مزایای کوچینگ برای مدیران سازمان ها

با سایر مزیتای برتر کوچینگ برای سازمان خود آشنا شوید

فهرست مزایای مربیگری کارکنان، طولانی است و شامل بهبود تعامل، بهره وری بالاتر و نرخ حفظ کارکنان بالاتر است. با توجه به تأثیری که این مزایا بر نتایج کسب‌وکار دارند، بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر به کارمندان خود کوچینگ ارائه می‌دهند.

بیایید نگاهی دقیق تر به ۵ مزیت برتر اجرای برنامه مربیگری کارکنان برای سازمان شما بیندازیم.

افزایش مشارکت کارکنان

بسیاری از سازمان ها از تأثیر مشارکت کم کارکنان رنج می برند. در واقع، تنها ۳۶ درصد از کارکنان ایالات متحده در کار و محل کار خود مشغول هستند – که با درصد ترکیبی از کارمندان متعهد گالوپ در سال ۲۰۲۰ مطابقت دارد.

کوچینگ کارکنان یک مسیر موثر برای بهبود مشارکت کارکنان در سراسر یک سازمان است. اگر به دنبال مشارکت و به حداکثر رساندن بهره وری از نیروی کار خود هستید، توسعه کارکنان با کمک مربیگری در محل کار کاملاً ضروری است.

در اینجا پنج حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که کوچینگ کارکنان می تواند بر مشارکت کارکنان تأثیر بگذارد:

 • به جای نقاط ضعف، نقاط قوت کارمندان را بررسی کنید.
 • بازخورد منظم دو طرفه در مورد پیشرفت را در بین کل تیم تشویق کنید.
 • همیشه مطمئن شوید که مهارت های آموخته شده، مهارت هایی هستند که اجرا می شوند.
 • مدیر خود را کاملاً به استراتژی کوچینگ کارکنان بپذیرید.
 • مطمئن شوید که سازگاری در فرآیند مربیگری گنجانده شده است.
 • بهبود حفظ کارکنان

کوچینگ همچنین می‌تواند نقش مهمی در کمک به حفظ کارکنان، با ایجاد حس هدفمندی، توانمندسازی و خودشکوفایی داشته باشد.

در زیر نیز پنج کلید برای کوچینگ به عنوان یک استراتژی حفظ وجود دارد

 • به کارمندان از مسیر پیشرفت شغلی خود اطمینان دهید.
 • زمین بازی جمعیت های مختلف کارمندان را هموار کنید.
 • بهتر است مدیران را برای ایجاد یک محل کار جذاب و آماده برای نگهداری تجهیز کنید.
 • به کارمندان احساس معنا و هدف بدهید.
 • به طور کلی نیروی کار خود را توانمند کنید.

کارمندانی که مسیر شغلی را می بینند و فرصت هایی برای موفقیت از طریق مربیگری در اختیارشان قرار می گیرد، احتمال بیشتری دارد که در سازمانی که این مزایا را ارائه می دهد، بمانند. این مزایای کوچینگ، نوعی فرهنگی را تقویت می‌کند که کارکنان نمی‌خواهند آن‌ها را ترک کنند، افزایش حفظ و بهبود نتایج کسب‌وکار.

مزایای کوچینگ سازمانی چیست

منابع جدید بهره وری را باز کنید

یک برنامه کوچینگ مؤثر کارمند یک فرآیند مداوم است که به تمرکز بر نیازهای فردی، نقاط قوت و ضعف هر کارگر اختصاص داده شده است و به آنها کمک می کند تا از طریق پشتیبانی اختصاصی در زمینه های کلیدی پیشرفت کنند. و یکی از حوزه‌هایی که هر سازمانی قطعاً آن را کلیدی می‌داند بهره‌وری است، زیرا همیشه عامل مهمی در تعیین موفقیت کارکنان بوده است.

بهره وری بهبود یافته یکی از دلایل اصلی است که اکثر شرکت ها ترجیح می دهند برنامه کوچینگ را اجرا کنند. اگرچه نحوه تعریف و اندازه گیری بهره وری از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما همیشه یک محرک اساسی برای رشد سازمانی است.

افزایش بهره وری به این معنی است که کارکنان نه تنها کارهای بیشتری انجام می دهند، بلکه هوشمندتر، کارآمدتر و در سطوح کیفی بالاتر کار می کنند. آنها مقدار زمانی را که برای انجام وظایف صرف می کنند کاهش می دهند و آن وظایف را بهتر، سریعتر و با مشارکت بیشتر انجام می دهند.

بهترین کوچینگ باعث الهام بخشیدن و افزایش اعتماد به نفس می شود، زیرا نه تنها به کارهایی که کارمند اشتباه انجام می دهد، بلکه به آنچه که درست انجام می دهد نیز مربوط می شود. این سطح عمیق‌تری از دیدگاه و آگاهی شخصی را به کارمند باز می‌کند و بهره‌وری در این شرایط فرصت شکوفا شدن دارد.

HIPO ها را شناسایی و توسعه دهید

کارکنان با پتانسیل بالا کسانی هستند که مهارت های لازم را برای یک موقعیت رهبری یا مدیریت از خود نشان می دهند. شناسایی و توسعه کارکنان در این گروه باید بخشی ضروری از برنامه کوچینگ شما باشد. اینها کارمندان جاه طلب تر شما هستند که در همه وظایف ابتکار عمل می کنند و بیشترین سود را از کوچینگ کارمندان می برند. و این شرکت از کوچینگ این گروه نیز بهره خواهد برد.

با جفت کردن HIPO خود با یک کوچ باتجربه، آن‌ها پیچیدگی‌ها و تفاوت‌های ظریف صعود بالقوه به یک نقش رهبری را قبل از پرش در ابتدا یاد می‌گیرند. مربی نه تنها راهنمایی می‌کند، بلکه بازخوردی که ارائه می‌کند می‌تواند پیشرفت HIPO را تسریع کند و آنها را سریع‌تر از طریق خط لوله به سمت‌های مدیریتی سوق دهد.

مانند هر کارمند دیگری، ارائه آموزش به HIPOهای شما راهی عالی برای تعامل بیشتر و حفظ آنهاست. و اینها کارمندانی هستند که می خواهید آنها را در اطراف خود نگه دارید زیرا آنها خط لوله جانشینی شما را پر می کنند و احتمال موفقیت آینده را افزایش می دهند.

مزایای کوچینگ سازمانی چیست

فرهنگ شرکتی مثبت را پرورش دهید

چرا فرهنگ مثبت شرکت مهم است؟ خوب، نحوه رفتار شما با مشتریان و کارمندان را هدایت می کند. و فرهنگ کاری مثبت بهره وری را افزایش می دهد، گردش مالی را کاهش می دهد و مشارکت کارکنان را بهبود می بخشد.

این یک استدلال نسبتاً قوی برای اینکه چرا مهم است است. و کوچینگ می تواند به پرورش نوع فرهنگی کمک کند که می خواهید شرکت شما در آن فعالیت کند.

در حالی که، تا حدودی، فرهنگ شرکت به طور طبیعی در هر سازمان شکل می‌گیرد، استراتژی کوچینگ کارکنان که بر حذف رفتارهای منفی و نگرش‌های سمی تمرکز دارد، به ظهور فرهنگ مثبت کمک می‌کند.

استراتژی‌های کوچینگ هوشمند که با هدف ایجاد فرهنگ سازمانی بهتر است، اهداف هر تیم را مشخص می‌کند تا کارمندان نتایج ملموسی برای تلاش داشته باشند. این نه تنها به هدایت عملکرد فردی کمک می کند، بلکه همکاری بین اعضای تیم را تشویق می کند. یک مربی خوب همچنین مطمئن خواهد شد که هر کارمند در مورد اهداف بلندمدت سازمان واضح است. این به افراد کمک می کند تا حس هدف حرفه ای را پرورش دهند.

نقش لیدرشیپ کوچینگ بر فرهنگ سازمان

فرهنگ، باورها، شیوه ها و ارزش های مشترک یک سازمان است. این قوانین گفته شده و ناگفته ای است که به کارمندان جدید منتقل می شود.

فرهنگ یکی از شاخص های اصلی رضایت کارکنان و یکی از دلایل اصلی ماندن کارکنان در سازمان است. تأثیر عمده ای بر موفقیت یا شکست شرکت دارد و به شدت از رفتارهای رهبران سازمان مطلع می شود.

مربیگری رهبری می تواند به طور قابل توجهی فرهنگ شرکت را شکل دهد. کوچینگ می تواند به رهبران کسب و کار کمک کند تا رفتارهای مثبتی را که از فرهنگ حمایت می کند ایجاد و تقویت کنند.

از طریق کوچینگ، رهبران همچنین می‌توانند درک کنند که چگونه برخی از رفتارها ممکن است فرهنگ را کاهش دهند و در عین حال راهنمایی برای تغییر این رفتارها ارائه دهند.

اگر فرهنگ عادات مشترک و روزمره یک سازمان باشد، مربیگری رهبری می تواند این عادات روزمره را ایجاد یا از بین ببرد.

مزایای کوچینگ سازمانی در کسب و کار

لیدرشیپ کوچینگ و عملکرد تیم

موفقیت یک تجارت به طور قابل توجهی به عملکرد تیم بستگی دارد. حمایت از رهبران تیم خود با مربیگری حرفه ای می تواند به تیم شما کمک کند تا کارآمدتر و موثرتر کار کنند.

رهبران تیم کوچینگ می توانند اهداف واضح و قابل اندازه گیری را تعیین کنند و به آنها کمک کنند تا مهارت های مدیریت پروژه را توسعه دهند تا اطمینان حاصل شود که پروژه های تیم به موقع تحویل داده می شوند.

کوچینگ می تواند به رهبران تیم کمک کند تا مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشند تا اطمینان حاصل شود که همه ذینفعان و اعضای تیم مطلع و درگیر هستند.

کوچینگ می‌تواند باعث ایجاد همکاری در تیم‌ها شود و قفل نوآوری را باز کند، مهارت‌هایی را تقویت کند تا افراد را دور هم جمع کند و تخصص جمعی آن‌ها را برای رسیدن به یک هدف مشترک مشارکت دهد.

نقش لیدرشیپ کوچینگ درحفظ کارکنان

جابجایی کارمندان گران است. مرکز پیشرفت آمریکا تعیین کرد که هزینه متوسط ​​یک شرکت برای از دست دادن یک کارمند بسیار ماهر، ۲۱۳ درصد غرامت سالانه آن کارمند است.

بسیاری از کارمندان به دلیل کمبود فرصت های توسعه شغلی کار را ترک می کنند. نود و دو درصد فکر می کنند که دسترسی به پیشرفت حرفه ای مهم است و بعد از جبران خسارت، در رتبه دوم قرار دارد.

مربیگری رهبری یک تجربه توسعه حرفه ای قدرتمند را فراهم می کند و به رهبران کمک می کند تا مهارت های جدید ارزشمندی را توسعه دهند که می تواند فرصت هایی را برای ارتقا و پیشرفت باز کند.
در عین حال، کوچینگ به رهبران کمک می‌کند تا مدیران بهتری شوند، که می‌تواند تعامل و حفظ کارکنان را در سراسر سازمان افزایش دهد.

به گفته گالوپ، بیش از ۵۰ درصد از آمریکایی ها شغل خود را ترک کرده اند تا در مقطعی از حرفه خود از مدیر خود دور شوند. مدیرانی که از کوچینگ بهره می برند، روابط کاری بهتری را با گزارش های مستقیم خود تقویت می کنند و به طور موثرتری وظایف را اولویت بندی می کنند.

یک مدیر خوب باید بتواند با کارکنان خود ارتباط خوبی برقرار کند، با شخصیت هر کدام آشنا شود و از مشکلات ان ها با خبر باشد. در این صورت است که کارکنان احساس امنیت و نزدیکی با مدیران می کنند و این امر به نگهداری نیرو ها کمک می کند. زیرا اگر نیرو ها طبق آمار از سازمان جدا شوند، استخدام نیروی جدید و آموزش آن ها زمان بر است.

کوچینگ می‌تواند به مدیران کمک کند تا با ابزارهایی برای برقراری ارتباط صادقانه و آشکار، اعتماد ایجاد کنند و بهترین‌ها را در دیگران نشان دهند. کوچینگ رهبرانی تولید می کند که مردم می خواهند از آنها پیروی کنند.

مزیت کوچینگ برای سازمان ها

لیدرشیپ کوچینگ و بازخورد در سازمان

کوچینگ به رهبران کسب و کار کمک می کند تا هوش عاطفی را با خودآگاهی، همدلی و خودکنترلی بیشتر بسازند. مربیان حرفه ای مشاهدات و بازخوردهایی در مورد عملکرد فردی ارائه می دهند و به رهبران در ایجاد استراتژی هایی برای بهبود شخصی کمک می کنند.

مربیان همچنین رفتارهایی را مدل می کنند که مدیران می توانند از آنها برای پشتیبانی و توسعه گزارش های مستقیم خود استفاده کنند.

پرسیدن سوالات کاوشگر، گوش دادن فعال بدون قضاوت، و ارائه بازخورد عملی، همه مهارت‌های مربیگری هستند که یک مدیر موفق می‌تواند از آنها برای انجام مکالمات عملکرد مؤثرتر با تیم خود استفاده کند.

مربیگری رهبری، پایه‌ای را برای مدیران ایجاد می‌کند تا بازخورد بهتری ارائه دهند تا به کارکنان خود کمک کنند تا پیشرفت کنند و به پتانسیل خود دست یابند.

لیدرشیپ کوچینگ و تنوع، برابری، و شمول

لیدرشیپ کوچینگ (کوچینگ رهبری) می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا خط لوله استعدادهای متنوع‌تری ایجاد کنند و فرصت توسعه ارزشمندی را برای جمعیت‌های کم‌نمایش فراهم کند تا مهارت‌های رهبری ارزشمندی را به دست آورند.

کوچینگ همچنین می تواند به رهبران فردی کمک کند تا همدلی ایجاد کنند، که آنها را تشویق می کند تا سوگیری ها را بررسی کنند و دیدگاه های مختلف را در نظر بگیرند.

برای مدیران ارشد  و رهبران در هر سازمانی گذراندن دوره لایف کوچینگ یک ضرورت است. چرا که اگر آنان کوچینگ فردی را آموزش ببینند و نتایج آن را در زندگی خود مشاهده کنند، با اطمینان بیشتری از مزایای کوچینگ سازمانی پیروی می کنند.

کوچینگ می‌تواند رهبران را برای گفتگوهای دشوار و محترمانه درباره تفاوت‌ها آماده کند و رفتارهای رهبری را تقویت کند که تضمین می‌کند با کارکنان به طور عادلانه و با احساس تعلق، شمول و ارزش رفتار می‌شود.
مربیگری رهبری یک راه عالی برای حمایت از توسعه فردی است، با مزایایی که در کل سازمان گسترش می یابد. اگر می خواهید مربیگری رهبری را به سازمان خود بیاورید یا اگر به دنبال اندازه گیری تأثیر مربیگری هستید، با طرح لیدر شیپ کوچینگ خانه کوچینگ تماس بگیرید.

مزیت کوچینگ توسعه مدیران

اهمیت کوچینگ برای افراد و سازمان ها

برای درک بهتر مزایای کوچینگ برای افراد و سازمان‌ها باید بدانید که مربیان کسب و کار معمولاً کارآفرینان با تجربه و خود صاحبان مشاغل هستند که تصمیم می گیرند از مهارت های خود برای ایجاد و رشد یک کسب و کار برای کمک به سایر صاحبان مشاغل برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند. همچنین این افراد می توانند دانش خود را از طریق شرکت در دورههای مختلف مانند دوره کوچینگ نیز به دست آورده باشند.

در حالی که اطلاعات و توصیه های زیادی در مورد نحوه شروع و رشد یک کسب و کار به صورت آنلاین در دسترس است، اما همه آن ها همانطور که می دانید، عمومی هستند و مختص کسب و کار منحصر به فرد شما نیستند. بنابراین اگر اطلاعاتی را داشته باشید که در اختیار همه باشد، مطمئنا نمی توانید کسب و کار خود را تا اندازه زیادی به سمت پیشرفت هدایت کنید. چراکه این اطلاعات می توانند توسط افراد مختلفی در سایت ها نوشته شده باشند و تضمینی برای صحیح بودن آن ها وجود ندارد. از سوی دیگر، مربیان کسب و کار می‌توانند چیزی بسیار ارزشمندتر ارائه دهند و آن مشاوره شخصی و حرفه ای با توجه به نیازهای شخص می باشد.

اجازه دهید با ذکر چند مثال اهمیت و مزایای کوچینگ سازمانی در کسب و کار را برای شما توضیح دهیم.

اگر شخصی بخواهد نواختن یک ساز را بیاموزد، پیدا کردن معلم بسیار آسان تر از آموزش دادن شخص به خودش است.

به همین ترتیب، اگر یک ورزشکار بخواهد مهارت های خود را بهبود بخشد، بهترین کاری که می تواند انجام دهد پیوستن به تیمی است که مربی بزرگی دارد. بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که استفاده از کوچ اهمیت و فواید بسیار زیادی دارد.

ما این منطق را – این واقعیت که کمک گرفتن از کوچ ها و مربیان بزرگ، از جمله مناسب ترین راه‌ ها برای موفقیت می باشد – در اکثر موارد به کار می‌بریم؛ با این حال، عده زیادی این کار را صرف هزینه های بیهوده می دانند و ترجیح می دهند که با تکیه بر تجربه خود به پیش بروند. متاسفانه بسیاری از این افراد به دلیل همین طرز فکر در سازمان و یا شرکت خود با شکست رو به رو می شوند.

جمع بندی

کسب اطلاعات در خصوص مزایای کوچینگ برای افراد و سازمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این موضوع هر اندازه که سازمان شما بزرگ تر باشد از اهمیت بیشتری نیز برخوردار می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما از تجربیات یک کوچ با تجربه استفاده نمایید. با این وجود اگر کوچ با تجربه ای نمی شناسید، می توانید از مجموعه خانه کوچینگ کمک بگیرید. لازم به ذکر است که مجموعه مذکور با برگزاری دوره های مختلف کوچینگ مانند دوره لایف کوچینگ محلی برای آموزش آنلاین کسب و کار و مهارت کوچینگ به علاقمندان است. همچنین زمینه حضور کوچ‌ های برتر و تایید صلاحیت شده را به نحوی فراهم می نماید تا بتوانند خدمات خود را بدون واسطه به مشتریان ارائه نمایند. در نتیجه چه قصد استفاده از خدمات کوچینگ و استخدام یک کوچ حرفه ای را داشته باشید و چه قصد تبدیل شدن به یک کوچ موفق، این مجموعه محلی مناسبی برای رسیدن به هدف شما می باشد.

شما می توانید در صورت بروز هر گونه ابهام و یا پرسش در خصوص مزایای کوچینگ سازمانی در کسب و کار با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید و ابهامات خود را برطرف نمایید.
ممنون از اینکه تا پایان این بخش با ما همراه بودید؛ امیدواریم دیدگاه مناسبی در خصوص مزیت کوچینگ برای سازمان ها پیدا کرده باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *