اگر شما اینجا هستید، احتمالا یک مدیر یا رهبر هستید، بنابراین به شما تبریک می گویم. شما بزودی به یک کارآفرین و یا مدیر و رهبر موفق تبدیل خواهید شد. البته این سوال پیش می آید که شما به عنوان یک مدیر یا صاحب یک کسب و کار چگونه زنده مانده اید؟  مهم ترین موضوع برای زنده ماندن در دنیای رقابت داشتن یک ژنرال یا رهبر سازمانی است تا همه چیز را مدیریت کند. ما در این پست می خواهید در مورد کوچینگ کسب و کار صحبت میکنم و در این پست دلایلی به شما ارائه می دهیم که اهمیت کوچینگ کسب و کار یا بیزینس کوچینگ را نشان می دهد.
آیا شما به تنهایی و بدون کمک هیچ کس کسب و کار خود را نگه داشته اید؟ وارد بحث بیزینس کوچینگ شوید و مطمئنم که 100% نظر شما را جلب خواهد کرد. کوچ کسب و کار شخصی است که به شما کمک می کند تا از جایی که هستید به مکانی که می خواهید بروید ، برسید. بیزینس کوچینگ این کار را تنها با تمرکز روی اهداف شما انجام می دهد.
تریسی چرپسکی ، کوچینگ کارآفرینی و سلامتی می گوید : اگر چشم انداز شفافی نداشته باشید، هر فرصت کوچکی شما را از هدف اصلی منحرف می کند و مانع پیشرفت شما می شود.
از این ها گذشته ، شما هرگز نمی دانید چه استعداد ها و قابلیت هایی دارید تا زمانی که کسی نتواند شما را به خارج از منطقه راحتی شما بکشاند. اگر به بیزینس کوچینگ فکر کرده اید اما هنوز حاضر نیستید برای آن بودجه ای در نظر بگیرید ، چهار دلیل زیر را حتما بخوانید زیرا مطمئنم که نظرتان عوض می شود.
 
مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 
 

1- بیزینس کوچینگ به درخشش طوفان مغزی کمک می کند

کوچینگ کسب و کار به درخشش طوفان مغزی کمک می کند
 
یک گفته مشترک وجود دارد که می گوید: “هیچ کس از همه ما باهوش‌تر نیست.” با این حال ، انجام این کار هم یک هنر است و هم یک علم. هر کسی می تواند به صورت آنلاین و با هدف تولید نبوغ ، نرم افزار طوفان مغزی را به طور رایگان پیدا کند. این بخش کار علمی است. اما بخش هنر این موضوع همان گود‌برداری از ارزش ها و باور های شخصی ما است که هرگز اصلا نمی دانستیم که این ها در ما وجود دارند. همین باور ها و ارزش هاست که ما را با خواسته ها و اهدافمان پیوند می‌دهند. گاهی برای ایجاد یک ارتباط جدید و یک چشم اندازی جدید زمان زیادی لازم است.
 
 

2-ایده های تازه

در هیچ جایی مدیری را پیدا نمی کنید که کسی را استخدام کرده باشد تا فقط به حرف هایش گوش دهد. یک کوچ کسب و کار، خود همه فکر ها را از مغز شما بیرون می کشد و فقط حضور دارد تا به حرف ها و خواسته هایی که در ذهن دارید گوش کند. گوش کردن به بیزینس کوچ این امکان را می دهد تا سوالات قدرتمندی را طراحی کند و ریشه های این حرف ها را از وجودتان بیرون بکشد .
بهترین بخش کوچینگ کسب و کار میزان داوری بیزینس کوچ در مورد شماست. فکر می کنید او چقدر شما را قضاوت می کند ؟ هیچ واقعا هیچ . وظیفه کوچ کسب و کار این است که بدون قضاوت به حرفا های شما گوش کند و شما را به سمت اهدافتان هدایت کند.
 
 

3- کوچینگ کسب و کار به پاسخگو بودن کمک می کند

آیا برای شما عجیب نیست که به راحتی وعده هایی را که به خودتان داده اید، فراموش می کنید؟ اما وقتی افراد دیگری را درگیر این وعده ها و اهداف می کنیم، اما کمتر آن ها را فراموش می کنیم. کوچینگ کسب و کار به عنوان یک شریک مسئولیت پذیر در کنار شما فعالیت می کند تا شما را در استراتژی و توسعه اهدافتان و تلاش برای رسیدن به آن ها به چالش بکشد و مجبور کند.
 
 

4- دریافت راهنمایی

یک بیزینس کوچ، تفکر ، اهداف و تمایلات شما را برای رشد و دستیابی به اهداف کسب و کارتان به چالش می کشد. همان طور که افراد زیادی به تمام اهدافشان رسیده اند ، شما به عنوان یک مدیر نیز می توانید به اهدافتان برسید. در جلسات کوچینگ کسب و کار ، کوچ به دلیل تجربه ای که دارد به شما کمک میکند، که از درونتان، یک الگو  یا نقشه برای کسب و کارتان طراحی کنید. علاوه بر این یک کوچ بینش بی نظیری دارد که باعث افزایش آگاهی کسب و کار شما می شود.
 
 

کوچینگ کسب و کار چه خدماتی ارائه می دهد ؟

کوچینگ کسب و کار چه خدماتی ارائه می دهد
 

افزایش درآمد

بیزینس کوچینگ به شما می آموزد که چگونه 4 حوزه اصلی کسب و کار خود یعنی بهینه سازی – تجربه مشتری – فرهنگ و عوامل بازار را بهبود ببخشیدتا درآمد خود را افزایش دهید.
 

یک رهبر مؤثر تر شوید

بیزینس کوچ به شما کمک می کند تا با استفاده از ابزار های و فرومول هایی یک نقشه راه برای موفقیت ایجاد کنید و در شرایطی به عنوان مدیر اجرایی کار خود با به خوبی انجام دهید.
 

به اهداف بزرگ تر برسید

کوچ کسب و کار به شما یاد می دهد که چگونه تیم خود را متناسب با اهدافتان، هدایت کنید و یک فرهنگ رشد ایجاد کنید که رهبری و تعامل کارکنان را حفظ کند و بتواند عملکرد عالی داشته باشد.
 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *