در حالی که من می توانم به راحتی صد ها مورد از مزایای مربی زندگی را برای شما بیان کنم، اما تصمیم گرفتم 23 مورد از مهم ترین مزایای مربی زندگی را به شما ارائه دهم. ما فقط باید این نکته را بدانیم که نمی توانیم همه کار ها را به تنهایی انجام دهیم. در بعضی مواقع ما به مهارت و تخصص کسی نیاز داریم که در زمینه ای خاص مهارت های لازم را دارد تا بتواند ما را در جهت رسیدن به اهداف راهنمایی کند.
 
مجموعه آموزش های رایگان و کاربردی در سایت دکتر علیرضا فیروزی که زندگی شخصی و حرفه ای شما را متحول میکند : 
آموزش مدیریت و رهبری کسب و کار 
آموزش روش های مذاکره کردن و برقراری ارتباط موثر 
آموزش کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ 
 

 1. یکی از مزایای مربی زندگی این است که به شما کمک می کند تا اهداف خود را واضح تر انتخاب کنید

مربی زندگی یا لایف کوچ به شما کمک می کند تا اهدافی با وضوح بالاتر انتخاب کنید. رسیدن به چیز های ارزشمند وقتی که نتوانید واقعا هدف خود را مشخص کنید، کار سختی است. با مشخص کردن دلایلی برای انجام هر کار، می توانید با ذهنی روشن تر و احساس و روحیه ای دلپذیر تر، به کار خود ادامه دهید. این تلاش برای دستیابی به رویاهای بزرگ واقعا نتیجه بخش است.
 

 1. در قبال اقدامات خود پاسخگو باشید

بعضی اوقات در زندگی لازم است که به کسی پاسخ بدهیم. حتی اگر مربی زندگی شما به صورت انلاین با شما در ارتباط است، وقتی بدانید که باید در مورد کار هایی که انجام داده اید و یا انجام نداده اید، پاسخگو باشید، بهتر کار می کنید. اما وقتی کسی را در زندگی نداریم که بخواهیم به او در مورد برخی از موارد پاسخ بدهیم، بسیار سخت است که کار ها را مرتب و دقیق انجام دهیم.
 
 

 1. یکی دیگر از مزایای مربی زندگی این است که چشم انداز روشنی به شما ارائه می دهد

مربی زندگی می تواند چشم انداز های روشنی در هر زمینه ای از زندگی شما ارائه دهد. در بعضی موارد خوب است که از چشم یک فرد دیگر به رویاهای خود نگاه کنید و این کار به شما کمک می کند درک عمیق تری از برخی موارد در زندگی شخصی و شغلی داشته باشید. یک مربی موثر می تواند به شما کمک کند تا به عادت ها و رفتار هایی نگاه کنید که در گذشته شاید آنها را ندیده اید و یا از وجود این عادت ها در خود، آگاه نبوده اید.
 
 

 1. یک مربی زندگی دانش تجربی خود را منتقل می کند

مربیانی که در بالاترین سطح زندگی، تجارت یا ورزش فعالیت می کنند، غالبا دانش تجربی خوبی دارند. برای مثال در روزش، موثرترین مربیان کسانی هستند که قبلا جز فوق ستاره های ورزش مورد نظر بوده اند. همین مثال در مورد کسب و کار و زندگی شخصی نیز صدق می کند. پیدا کردن مربی مناسب که دانش و تجربه بسیار بالایی داشته باشد، بسیار مهم است. یکی از مزایای مربی زندگی حرفه ای اسن است که می تواند شما را در مواقع دشوار و در شرایط سخت، راهنمایی کند.
 
 

 1. یکی دیگر از مزایای مربی کسب و کار : به افزایش بهره وری شما کمک می کند

کار با یک مربی زندگی به افزایش طبیعی بهره وری شما کمک می کند. وقتی با یک مربی زندگی کار می کنید، تمایل بیشتری برای انجام کار ها دارید، زیرا شما راهنمایی یک فرد حرفه ای را دارید که می تواند به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک کند. این مربیان اصولی خاصی مانند قانون 80/20 برایان تریسی را برای کار های شما رعایت می کنند و به شما کمک می کنند در زمان کمتر به هدف های بیشتری برسید.
 

 1. به شما کمک می کند تا اقدامات بیشتری انجام دهید

شروع کردن کاری برای رسیدن به هدف بسیار سخت است. در این مرحله اکثر افراد احساس تعلل می کنند. اما کی مربی زندگی به شما کمک می کند تا تمایل بیشتری به انجام کار داشته باشید و این باعث می شود شما برای رسیدن به اهداف کلی خود، بهتر عمل کنید. وقتی هر روز بتوانید قدمی کوچک به سمت هدف خود بردارید، حتما به آن هدف می رسید.
 

 1. مربی زندگی به شما کمک می کند که حواس پرتی خود را کاهش دهید

هدر دادن وقت، ما را از اهدافمان دور می کند. ما تمایل داریم که درگیر عادت ها بد شویم یا وقت خود را صرف انجام کار هایی کنیم که باعث می شود از هدف اصلی خود دور بمانیم. یک لایف کوچ حتی یک لایف کوچ آنلاین که از دور با شما در ارتباط است، می تواند به شما کمک کند تا از طریق تعدادی از استراتژی ها و روش های موثر، از حواس پرتی دور بمانید و وقت خود را بیهوده تلف نکنید.
 
 

 1. مزیت بعدی مربی زندگی : به شما کمک می کند مدیریت زمان خود را بهبود بخشید

یک لایف کوچ حرفه ای می تواند به شما کمک کند که زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. مدیریت زمان یکی از بهترین مهارت هایی است که ما می توانیم برای رسیدن به اهداف خود، یاد بگیریم. هرچه بیشتر در مورد مدیریت زمان یاد بگیریم و بتوانیم از ان استفاده کنید، می توانیم زودتر به اهداف خود برسیم.
 

 1. یکی دیگر از مزایای مربی زندگی افزایش مهارت های ارتباطی است

به طور طبیعی با کار کردن با یک مربی زندگی، در برقراری ارتباط مهارت پیدا می کنید. هنگامی که شما باید به طور منظم افکار، انگیزه ها و احساسات خود را با شخصی در میان بگذارید، طبیعی است که مهارت های ارتباطی شما ارتقاء می یابد. با این کار بهتر می توانید چیزی که در ذهن خود دارید را بیان کنید و توانایی خود را برای بیان احساسات تقویت کنید.
 
 

 1. اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

لایف کوچ برای تقویت اعتماد به نفس شما نیز بسیار موثر است. اگر چه برخی از لایف کوچ ها افزایش اعتماد به نفس را یکی از وطایف خود می دانند، اما وقتی شما کسی را دارید که شما را تشویق می کند و وقتی به او نیاز دارید در کنار شماست، به طور طبیعی اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.
 

 1. مربی زندگی برای شما یک زندگی سالم تر و فعال تر فراهم می کند

سلامتی بسیار مهم است. بدون داشتن سلامتی چگونه می توانیم به اهداف خود برسیم؟ حقیقت این است که در بیشتر مواقع ما رفتار درستی با بدن خود نداریم. اما داشتن یک مربی زندگی در کنار خود، به ما کمک می کند تا هم برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنید و هم سالم تر و فعال تر باشیم. سلامتی بخش جدایی ناپذیر بهبود فردی  است.
 
 

 1. لایف کوچ به شما کمک می کند تا روابط را احیا کنید

مربی زندگی به شما کمک می کند تا روابط کاری، تجاری و عاشقانه خود را بهبود بخشید و تمایل به برقراری ارتباط با افراد جدید نیز داشته باشید. مربی زندگی به شما کمک می کند تا روابط موجود را پرورش دهید، ضمن این که شبکه های ارتباطی جدیدی نیز به وجود آورید.
 
 

 1. در کار و زندگی تعادل برقرار کنید

وقتی در مسیر تلاش برای رسیدن به هدف شغلی قرار می گیریم، بیشتر افراد تعادل کار و زندگیشان به هم می ریزد. وقتی به سختی در حال تلاش برای رسیدن به هدفی هستید، اگر مراقب نباشید، جنبه های دیگر زندگی شما آسیب می بینند، خانواده و دوستان از این که به آنها توجهی ندارید شکایت می کنند و از دست شما عصبانی هستند. اما مربی زندگی به شما کمک می کند تا میان کار و زندگی تعادل برقرار کنید تا در حالی که برای رسیدن به اهداف خود تلاش میکنید، خوشبخت تر نیز باشید.
 
 

 1. مربی زندگی برای رسیدن به اهداف به شما کمک می کند

اهداف شما هر چه که باشند، برای شما مهم هستند. اغلب ما اهداف بزرگی داریم که همین باعث می شود اهداف کوچک که خود موجب رسیدن به هدف بزرگ تر شود را فراموش کنیم. اما مربی زندگی به ما کمک می کند به همه اهداف خود چه کوچک و چه بزرگ، برسیم و اهداف خود را به درستی تعیین کنیم.
 
 

 1. استرس و اضطراب را کاهش می دهد

وقتی در زندگی خود شخصی را دارید که می توانید به او اعتماد کنید، استرس و اضطراب شما کاهش می یابد. مربی زندگی برای کمک به ما در شرایط سخت ساخته شده است. بنابراین می تواند به راحتی به ما کمک کند.
 

 1. یک رویکرد شغلی برای شما ایجاد می کند

یکی از مزایای مربی زندگی این است که با پرسیدن سوال هایی مانند “چه می خواهید؟ “، “چرا آن را می خواهید ؟ “، “برای رسیدن به آن هدف باید چه کار هایی انجام دهید؟ “، رویکرد شغلی متمرکزی را برای شما ایجاد میکند.
 
 

 1. مربی زندگی به شما کمک می کند تا درآمد بیشتری کسب کنید

مربی زندگی با درک چیزی که از زندگی می خواهید و ایجاد یک برنامه برای رسیدن به اهداف، به شما کمک می کند تا به راحتی درآمد بیشتری کسب کنید. این افراد در بهبود مهارت ها و تصحیح رویکرد بسیار فوق العاده هستند، به خصوص وقتی صحبت از منابع مالی به میان می آید.
 
 

 1. به شما کمک می کند بر ترس های خود غلبه کنید

بیشتر ما در زندگی خود ترس هایی داریم که هنوز نتوانسته ایم بر آنها غلبه کنیم. ناتوانایی ما در غلبه بر ترس ها ناشی از تهدید های ذاتی در حالت های جسمی، روحی و عاطفی ما است که در ذهن ما وجود دارد. یکی از مزیت های مربی زندگی این است که می تواند به ما کمک کند تا بر ترس های خود غلبه کنیم.
 

 1. مربی زندگی به رفع اعتقادات محدود کننده کمک می کند

به راحتی می توانید بهفید که چرا احساس عقب ماندگی می کنید. این احساس به خاطر این نیست که ما نمی توانیم به جلو حرکت کنیم، بلکه نتیجه اعتقادات محدود کننده ای است که در ذهن داریم. ما این اعتقادات را طی سال ها و دهه ها با خود حمل کرده و همیشه تکرار می کنیم. این اعتقادات در ناخودآگاه ما ثبت شده و در برخی موارد خودمان هم از آنها آگاهی نداریم. به همین دلیل بدون کمک یک مربی نمی توان بر این اعتقادات غلبه کرد.
 

 1. به شما کمک می کند سبک زندگی جدیدی را شروع کنید

ما اغلب وقتی می خواهیم تغییر کنیم، به کمک کسی مانند مربی زندگی نیاز داریم. ما از الگوهای قدیمی خسته شده ایمو به دنبال این هستیم که یک سبک زندگی جدید را شروع کنیم، زندگی که به جای تحمل فشار، ما را وادار می کند که تغییراتی در زندگی خود بدهیم و دستاورد های بیشتری به دست آوریم.
 
 

 1. مربی زندگی انگیزه کلی را بهبود می بخشد

ما همیشه در زندگی انگیزه نداریم. حتی وقتی اهداف بزرگی داریم، گاهی اوقات انگیزه خود را از دست می دهیم و می خواهیم فقط استراحت کنیم و هنگامی که به استراحت می پردازیم، عقب می افتیم. یکی از مزایای مربی زندگی این است که می تواند به صورت روزانه برای انگیزه ایجاد کند.
 
 

 1. مربی زندگی الهام بخش است

قبل از این که بتوانیم انگیزه بگیریم باید الهام بگیریم. چه چیزی برای شما الهام بخش است؟ مربی زندگی می تواند یک فرد الهام بخش در زندگی شما باشد.
 

 1. به شما کمک می کند بیشتر احساس سپاسگذاری داشته باشید

به راحتی می توان گفت نیازی به داشتن احساس قدردانی نیست. اما تصور کنید که اطرافیان شما برای کارهایی که برایشان انجام داده اید، از شما قدر دانی نکنند، بسیار ساده دلسرد می شوید. مربی زندگی می تواند به شما کمک کند تا همیشه احساس قدردانی داشته باشید و کمک ها و نیروهای مثبت بیشتری به سمت خود جذب کنید.
 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *