آموزش گوش دادن موثر در کوچینگ

توضیحات کوتاه

گوش دادن موثر نشانه یک رهبر ماهر است.

متأسفانه اکثر ما در گوش دادن کامل مشکل داریم. حواس‌مان پرت می‌شود، موضوع را از دست می‌دهیم، و وقتی نوبت به صحبت کردن می‌رسد نمی‌توانیم به طور موثر پاسخ دهیم. حتی ممکن است به دلیل گوش دادن ضعیفمان با همکاران درگیری داشته باشیم.

توضیحات

گوش دادن موثر نشانه یک رهبر ماهر است.

متأسفانه اکثر ما در گوش دادن کامل مشکل داریم. حواس‌مان پرت می‌شود، موضوع را از دست می‌دهیم، و وقتی نوبت به صحبت کردن می‌رسد نمی‌توانیم به طور موثر پاسخ دهیم. حتی ممکن است به دلیل گوش دادن ضعیفمان با همکاران درگیری داشته باشیم.

هدف از این دوره آموزش نحوه گوش دادن است تا بتوانید موارد زیر را انجام دهید:

به طور موثر نیازهای مشتریان را برآورده کند

با کارمندان ارتباط برقرار کنید

با همکاران همکاری کنید

این کلاس برای رهبران نوظهور، کارآفرینان خلاق، صاحبان مشاغل کوچک و متخصصان طراحی شده است. هیچ دانش قبلی لازم نیست.

این کلاس به شما می آموزد که چگونه بر موانع رایج شنیداری غلبه کنید و سپس با همدلی، درک و تحلیل بهتر گوش دهید.

چیزی که یاد خواهید گرفت
شما مهارت های گوش دادن موثر را یاد خواهید گرفت
شما می توانید یاد بگیرید که چگونه مهارت های شنیداری فعلی خود را ارزیابی کنید
همچنین چالش های گوش دادن موثر (مانند حواس پرتی!) را یاد خواهید گرفت و درک خواهید کرد.
رفتارهایی ایجاد خواهید کرد که به شما امکان می دهد شنونده بهتری شوید – و همکار، مربی و دوست بهتری شوید
شما همچنین روش هایی را برای انتخاب بهترین پاسخ بازنویسی در موقعیت مورد بررسی قرار خواهید داد
شما لیستی از پنج هدف گوش دادن را خواهید آموخت
و خیلی بیشتر
الزامات
بدون نیاز
شرح
بچه ها در این دوره خوش آمدید من مربی شما خواهم بود. در این دوره من مستقیماً به موضوع صحبت خواهم کرد.

بنابراین، در زمان کمتری به موارد بیشتری خواهیم پرداخت. من تمام تلاش خود را کردم تا این دوره فشرده و ارزشمند باشد. زیرا بسیاری از افراد زمان کافی برای تماشای دوره های طولانی را ندارند. بنابراین، اگر شما یکی از آن‌ها هستید، این دوره آموزشی عالی برای شماست.

گوش دادن مؤثر، جذب فعال اطلاعاتی است که یک گوینده به شما داده است، نشان می‌دهد که گوش می‌دهید و علاقه‌مند هستید، و به گوینده بازخورد می‌دهید تا او می داند که پیام دریافت شده است.

ارائه ارتباط کلامی، مانند نوشتن یک خبرنامه، شامل تلاش برای انتخاب کلمات مناسب و نشانه های غیرکلامی برای انتقال پیامی است که به روشی که قصد دارید تفسیر شود.

شنوندگان مؤثر به سخنرانان نشان می‌دهند که شنیده و درک شده‌اند. بیش از 6 سال است که مهارت‌های ارتباطی را به دانش‌آموختگان، فارغ‌التحصیلان و متخصصان تجارت مانند شما آموزش می‌دهیم.

و در این 6 سال متوجه شدیم که اغلب اوقات این صحبت کردن یا نوشتن نیست که باعث می شود یک فرد ارتباطی واقعاً با استعداد باشد. این گوش دادن است.

بنابراین، این بدان معناست که گوش دادن عالی ممکن است به شما کمک کند شغل رویایی خود را بدست آورید، در شغل رویایی خود موفق شوید، تأثیرات خوبی بر همکارانتان بگذارد، و می تواند به شما کمک کند تا زمانی که به سمت بالا می روید، یک رهبر عالی باشید.

گوش دادن توانایی دریافت و تفسیر دقیق پیام ها در فرآیند ارتباط است. گوش دادن کلید همه ارتباطات مؤثر است. بدون توانایی گوش دادن موثر، پیام ها به راحتی اشتباه می شوند.

در نتیجه، ارتباطات از بین می‌رود و فرستنده پیام می‌تواند به راحتی ناامید یا آزرده شود. اگر یک مهارت ارتباطی وجود دارد که باید بر آن مسلط شوید، گوش دادن همان مهارت است.

گوش دادن قوی مستقیماً با رهبری مؤثر مرتبط است. بنابراین، به هر دلیلی، شنونده خوبی بودن ارزش دارد. بنابراین، این دوره فرصتی برای شماست تا روی بهبود مهارت های شنیداری خود کار کنید. بنابراین، بیایید شروع کنیم.

گوش دادن یک شایستگی مهم است، چه برای اولین کار خود مصاحبه می کنید و چه برای رهبری یک شرکت.

با کمال تعجب، تعداد نسبتا کمی از ما تا به حال آموزش رسمی در مورد چگونگی گوش دادن موثر دیده ایم.
این دوره نشان می‌دهد که چگونه مهارت‌های شنیداری فعلی خود را ارزیابی کنید، چالش‌های گوش دادن مؤثر (مانند حواس‌پرتی‌ها!) را درک کنید، و رفتارهایی را ایجاد کنید که به شما امکان می‌دهد شنونده بهتر و همکار، مربی و دوست بهتری شوید.

قیمت: 88,000 تومان
زمان دوره: نامشخص
تعداد ‌پارت‌ها: نامشخص
مدرس: دکتر علیرضا فیروزی
نوع فایل ها: نامشخص
نوع دوره: غیرحضوری
حجم: نامشخص
درصد تکمیل: نامشخص
تعداد سرفصل: نامشخص
قیمت: 88,000 تومان
اسکرول به بالا